Harry Potter

i

Autor: TVN/WB

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Jak dobrze znasz profesorów Hogwartu?

2024-06-19 13:31

Hogwart to szkoła magii i czarodziejstwa, w której Harry, Ron i Hermiona spędzili wiele lat. Oczywiście nie byłaby tym samym miejscem, gdyby nie nauczyciele magii, których poznajemy w książkach J.K.Rowling. Ile wiecie o przedmiotach, których nauczają i ich życiu prywatnym? Sprawdzimy to w tym teście wiedzy!

„Przez kilka lat nasi założyciele pracowali razem w zgodzie, wyszukując młodych, którzy wykazywali cechy właściwe rodzajowi czarodziejskiemu i sprowadzając ich do zamku, by uczyć ich tutaj magii. Później jednak doszło między nimi do brzemiennych w skutki sporów. Wszystko zaczęło się od Slytherina, który zażądał, by nabór uczniów był bardziej selektywny. Uważał on, że nauczanie magii powinno być zastrzeżone wyłącznie dla rodów czarodziejskich czystej krwi. Sprzeciwiał się przyjmowaniu uczniów z mugolskich rodzin, uważając, że nie są godni zaufania. Po jakimś czasie doszło na tym tle do poważnego sporu między Slytherinem i Gryffindorem, w wyniku którego Slytherin opuścił zamek.”

- Profesor Binns, Harry Potter i Komnata Tajemnic. J.K.Rolwing

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Harry Potter QUIZ. Jak dobrze znasz profesorów Hogwartu?

Jesteś fanem profesorów ze szkoły magii? Uważnie czytałeś książki, a filmy znasz na pamięć? Sprawdź się w naszym quizie! Poniżej znajdziecie pytania, na które odpowiedź znają tylko prawdziwi fani Harry'ego Pottera! Powodzenia!

Harry Potter QUIZ. Jak dobrze znasz profesorów Hogwartu?

Pytanie 1 z 11
Jak długo Snape prowadził zajęcia z Obrony przed czarną magią?