Harry Potter QUIZ.  James i Lily Potter -  ile wiesz o rodzicach Harry'ego?

i

Autor: https://harrypotter.fandom.com/pl/wiki / Warner Bros Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. James i Lily Potter - ile wiesz o rodzicach Harry'ego?

2024-06-23 11:11

Harry Potter wychowywał się jako sierota w domu swoich jedynych krewnych - siostry jego matki i jej męża. Dursleyowie nie byli jednak chętni dzielić się z nim wiedzą o rodzicach. Próbowali nawet ukryć fakt, że byli oni czarodziejami! Razem z Harrym poznajemy historię Potterów stopniowo, w kolejnych tomach. Jak wiele wiecie na ich temat?

„Zobaczył ich ślubną fotografię. Ojciec machał do niego ręką, uradowany, a niesforne czarne włosy, które Harry po nim odziedziczył, sterczały mu we wszystkie strony. Tuż obok niego stała matka, promieniująca szczęściem.”

- J. K. Rowling. Harry Potter i Więzień Azkabanu

Jak wiele wiecie o rodzicach głównego bohatera książek J.K.Rowling? Czy Lily i James są wam równie bliscy, co czarodziejowi z Hogwartu? Już teraz możecie się o tym przekonać!

Cmentarz na którym inspirowała się J.K. Rowling przy tworzeniu postaci Lorda Voldermorta z Harrego Pottera

Harry Potter QUIZ. James i Lily Potter. Ile wiesz o rodzicach głównego bohatera?

Poniżej znajdziecie nasz specjalny quiz dla fanów młodego czarodzieja. Uwaga! Pytania i odpowiedzi dotyczą faktów, które znalazły się w książkach i dopiskach J.K.Rowling publikowanych na Pottermore (obecnie www.wizardingworld.com). Wiedza z filmów może okazać się zdecydowanie niewystarczająca, a nawet zmylić was w niektórych pytaniach!

Harry Potter QUIZ. James i Lily Potter. Ile wiesz o rodzicach głównego bohatera?

Pytanie 1 z 10
Lily była ulubienicą, którego profesora?