Harry Potter - świeto fanów juz 2 maja. Z tej okazji wyjdzie nowa książka!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter - święto fanów już 2 maja! Z tej okazji wyjdzie nowa książka!

2024-05-01 9:04

Cykl książek z serii o Harry'm Potterze do dziś jest prawdziwym literackim fenomenem. Wracają do niego czytelnicy po latach i sięgają kolejne pokolenia! Mamy dla was doskonałą wiadomość. Z okazji 2 maja - czyli ważnej dla fanów rocznicy, w sprzedaży pojawi się nowa książka idealna dla każdego, kto chce lepiej poznać świat magii J.K.Rowling!

Rocznicę Bitwy o Hogwart obchodzimy każdego roku 2 maja. To święto wszystkich fanów Harry'ego Pottera. Oddajemy w tym czasie cześć wszystkim postaciom, które poległy na kartach siódmego tomu cyklu zatytułowanego Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Już 2 maja 2024 w ręce czytelników trafi zupełna nowość. Książka nosi tytuł "Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry'ego Pottera. Kompletny przewodnik po zaklęciach dla czarodziejów i czarownic". Jest to zbiór zaklęć i sposobu ich rzucania przygotowany i zatwierdzony przez MuggleNet. MuggleNet to najstarsza i największa internetowa strona fanów Harry'ego Pottera i czarodziejskiego świata, która powstała już w 1999 roku. 

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Harry Potter - księga zaklęć

Weź różdżkę, machnij nią (obrót i trach!) i otwórz wielką księgę zaklęć. Jakie zaklęcie uchyli zamknięte drzwi? Którą klątwą pokonasz każdego przeciwnika? Ile jest zaklęć niewybaczalnych? Drogi czarodzieju, przed Tobą najpotężniejsza księga czarów.

Dzięki niej nauczysz się magii i zdobędziesz wiedzę, która przyda się także poza murami Hogwartu. Znajdziesz tu każde zaklęcie, urok, czy klątwę, które kiedykolwiek zostały wypowiedziane lub pomyślane! Odręczne dopiski mistrza zaklęć pomogą Ci osiągnąć doskonałość w rzucaniu czarów. A spis magicznych przedmiotów sprawi, że następnym razem inaczej spojrzysz na porzucony na drodze but (czy jesteś ciekawy, gdzie Cię przeniesie?).

Pamiętaj jednak o międzynarodowym kodeksie tajności. Żaden mugol nie może się o nas dowiedzieć!

Wielka księga zaklęć to prawdziwe kompendium wiedzy ze świata Harry’ego Pottera. Zawiera ponad 240 zaklęć, czarów, uroków i klątw oraz katalog zaczarowanych obiektów. To najlepszy prezent dla każdego czarodzieja, czarownicy, a nawet próbującego się doszkolić w magii charłaka. Nie zapomnij zabrać tej książki na lekcję u profesora Flitwicka! I pamiętaj, mówi się leviooosa, nie leviosaaa!

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Harry Potter - świeto fanów juz 2 maja. Z tej okazji wyjdzie nowa książka!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Harry Potter QUIZ: Rozpoznasz uczniów Hogwartu po samym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ten uczeń?
Parvati Patil