Mashle: Magic and Muscles / Harry Potter

i

Autor: IMDB

Anime

Harry Potter z anime dla fanów! Ten serial ponownie rozpali w was miłość do magii

2024-04-23 7:26

W świecie magów rodzi się Mash, młody chłopak, któremu brakuje magii, ale jest najsilniejszą osobą w okolicy. Jego istnienie i przeznaczenie zmienią jego świat, podobnie jak świat Magii i Czarodziejstwa odmienił na zawsze Harry Potter. Dlaczego seria produkcji Hajime Komoto to świetny początek dla każdego początkującego i chcącego zacząć swoją przygodę z anime fana książek J.K Rowling?

Mashle: Magic and Muscles to anime dla fanów Harry'ego Pottera

Mashle: Magic and Muscles to humorystycznie wywrotowa seria anime, która wyraźnie zapożycza elementy zarówno z Harry'ego Pottera, jak i One-Punch Mana, ale z komentarzem społecznym My Hero Academia. W tym fantastycznym świecie anime, magia oznacza wszystko w społeczeństwie, a niemagiczni ludzie, tacy jak Mash Burnedead, są okropnie traktowani jako rzekomi podwładni — widać tutaj powiązania do świata Mugoli gołym okiem.

Czytaj też: 5 najlepszych anime na 2024 rok! Ranking najbardziej wyczekiwanych seriali

Mimo to Mash, główny bohater serii, ma „magię” siły i ducha, dzięki czemu osiągnie sukces w elitarnej szkole magii w Easton, miejscu, w którym młodzi czarodzieje mogą dowiedzieć się więcej o magii. Mash, ku mieszanemu rozbawieniu, szokowi i oburzeniu wszystkich, jest wystarczająco silny, aby pokonać każdego czarodzieja w jego własnej grze, a przy okazji udowodnić coś głębokiego na temat tego, do czego ludzie są zdolni bez nadprzyrodzonej pomocy.

Czytaj też: Anime na zimę 2024 — Najlepsze seriale na początek roku, które musicie obejrzeć

Jeśli szukacie idealnego anime na początek swojej przygody z tym medium i przy okazji jesteś fanem książek lub filmów Harry Potter, to Mashle: Magic and Muscles powinno być dla was idealnym wyborem w 2024 roku.

Czytaj też: Harry Potter — 9 prezentów dla fana książek i filmów w 2024 r. Niedrogie wybory

Harry Potter Quiz: Którym nauczycielem Hogwartu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Który z tych uczniów byłby Twoim najlepszym przyjacielem?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof KWIATKOWSKI