Hell Let Loose

i

Autor: Steam

Gry

Hell Let Loose to najlepszy FPS, w którego i tak nie zagrasz. Miażdży Call of Duty i Battlefield

2023-12-27 17:58

Hell Let Loose ukazało się na Xbox, PlayStation i PC w 2021 roku i mimo że udało mu się wykroić małą niszę na rynku oddanych graczy, nadal jest bardzo niedocenianym FPS-em. W tę grę powinien zagrać każy sympatyk Call of Duty oraz Battlefielda, gdyż bez wątpienia jest ona warta zaangażowania czasu, jakiego faktycznie twór studia Team17 wymaga od graczy.

Spis treści

  1. Hell Let Loose oferuje wielką nagrodę w zamian za duże poświęcenie
  2. Hell Let Loose to inny poziom realizmu
  3. Komunikacja w Hell Let Loose to droga do sukcesu

Hell Let Loose to hardcorowe przeżycie. Jest to rodzaj strzelanki online, w której umrzesz wiele razy i nawet nie zawsze będziesz wiedzieć, skąd padł śmiercionośny strzał. Jest to doświadczenie edukacyjne, od którego dosyć łatwo się odbić, gdy nie zrozumiemy założeń gry. Szybka i dokładna komunikacja między członkami drużyny jest absolutnie niezbędna do zapewnienia zwycięstwa, podobnie jak przemyślana taktyka, szybki refleks i odrobina szczęścia.

Hell Let Loose jest grą dostępną wyłącznie w trybie online, w której bierze udział stu graczy na mecz (po pięćdziesięciu w każdej drużynie) i obejmuje tylko dwa oddzielne tryby; Wojna i ofensywa. Tryb Wojny zasadniczo przypomina ogromną grę Capture the Flag, w której każda z dwóch drużyn walczy o przejęcie kontroli nad wieloma różnymi sektorami na ogromnej mapie gry. Tryb ofensywny rozpoczyna się, gdy jedna z drużyn kontroluje wszystkie sektory na mapie. Następnie do drużyny przeciwnej należy inwazja na terytorium wroga i zajęcie każdego sektora, zanim skończy się czas meczu.

Decyzja o skupieniu się wyłącznie na dwóch trybach gry to jedna rzecz, która odróżnia Hell Let Loose od innych taktycznych gier wideo typu FPS online. Poniżej przedstawię Wam trzy kolejne powody, dla których Hell Let Loose to coś więcej niż przeciętny FPS dla wielu graczy:

Hell Let Loose oferuje wielką nagrodę w zamian za duże poświęcenie

W Hell Let Loose można zdobyć większą nagrodę niż w prawie jakiejkolwiek innej grze FPS lub Battle Royale. Spędzenie dwóch godzin w Call of Duty: Warzone prawdopodobnie przyniesie różne rezultaty. W czasie, w którym można osiągnąć mieszankę zwycięstw i porażek w Warzone, w Hell Let Loose można osiągnąć jedno zacięte zwycięstwo, co oznacza, że poczucie wygrania meczu w HLT jest znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Hell Let Loose to rodzaj gry, w której: To, co z tego zyskasz, zależy od tego, ile jesteś skłonny w to włożyć. To nie będzie gra dla ciebie, jeśli chcesz wskoczyć w coś na kilka krótkich meczów. Hell Let Loose prosi swoich graczy o podjęcie zobowiązania, a jeśli zechcesz dokonać tej inwestycji, zwróci się to w postaci dywidendy.

Hell Let Loose to inny poziom realizmu

W grach takich jak PlayerUnknown's Battlegrounds i Call of Duty: Warzone strzelaniny są niemalże ciągłe. Akcja czyha niemal za każdym rogiem, co powoduje, że ogólna liczba graczy spada w szybszym tempie. W Hell Let Loose gracze mogą przez dwadzieścia minut nie widzieć żadnej akcji we wczesnych fazach meczu. Potem, zanim się zorientujesz, co się dzieje, sytuacja zmienia się o 180 stopni i nagle znajdujesz się w środku ogromnej potyczki, ledwo unikając ostrzału ze wszystkich stron.

Bazując na relacjach żołnierzy walczących w prawdziwej strefie działań wojennych, tempo odczuwane w Hell Let Loose jest znacznie bliższe Battlefield'owi, jednak i tam tempo rozgrywki bardzo przyspieszyło, aby gonić za trendami. Wojna w prawdziwym świecie nie polega na ciągłych walkach i zamiast tego znacznie bardziej prawdopodobne jest, że w jednej chwili sytuacja zmieni się z niesamowicie cichej w przeszywająco głośną.

Komunikacja w Hell Let Loose to droga do sukcesu

Kolejną rzeczą, która odróżnia Hell Let Loose od innych internetowych gier FPS, jest sposób działania systemu czatu. Zamiast po prostu brać udział w czacie głosowym z członkami drużyny, Hell Let Loose daje graczom wybór różnych kanałów głosowych.

W obrębie każdej z dwóch frakcji, jeden gracz będzie przydzielony jako dowódca swojej strony. Ci dowódcy mogą rozmawiać z przywódcami każdego czteroosobowego oddziału za pośrednictwem kanału głosowego „przywództwo”. Ci dowódcy oddziałów mogą poprosić dowódcę o zasoby bojowe, takie jak rozmieszczenie czołgów, artyleria i ataki powietrzne.

Poszczególne jednostki na ziemi mogą nawet być całkowicie nieświadome tego, co robi wyższa struktura dowodzenia, dopóki nie zobaczą ataku powietrznego na środku pola bitwy. Jak na ironię, działa to również jako komentarz do tego, że prawdziwi żołnierze rzadko mają jakiekolwiek pojęcie o decyzjach podejmowanych na wyższym szczeblu.

Oprócz kanału głosowego przywództwa istnieje również kanał głosowy przeznaczony tylko dla jednostek, który działa w sposób znacznie bliższy czatowi głosowemu tradycyjnie spotykanemu w grach takich jak Battlefield i Call of Duty. Trzecią opcją dla kanałów głosowych jest czat zbliżeniowy, który pozwala się komunikować z przyjacielami blisko siebie.

To właśnie te trzy powody, dla których Hell Let Loose to według mnie najlepszy FPS, w jaki niestety, ale prawdopodobnie nigdy nie zagrasz. Mam nadzieje, że to się zmieni!

Kryta pływalnia w Nowym Sączu po remoncie

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?