Helldivers 2

i

Autor: Steam

Helldivers 2

Helldivers 2 może pojawić się na XBOX w 2024 r. Gracze zebrali 75 tys. podpisów

2024-03-13 7:40

Gracze Helldivers 2 łączą siły, aby zabijać robale, szerzyć demokrację i, być może, raz na zawsze zakończyć wojny konsolowe. Jako gra kooperacyjna, w której zagrożenia są znacznie większe i silniejsze, niż mógłby się spodziewać pojedynczy gracz, praca zespołowa leży w jej naturze. Czy Sony zdecyduje się udostępnić grę na konsole Microsoft'u?

Spis treści

  1. Gracze domagają się Helldivers 2 na konsolach XBOX. Nawet fani PlayStation
  2. Phil Spencer wspiera Helldivers 2 i chciałby go na XBOX
  3. Helldivers 2 pojawi się na Xboxie?

Gracze domagają się Helldivers 2 na konsolach XBOX. Nawet fani PlayStation

Gracze Helldivers 2 na PS5 i PC zabiegają o wydanie gry na konsolę Xbox po prostu dlatego, że chcą, aby do walki dołączyło więcej graczy. Akcja doczekała się nawet specjalnej petycji na Change.org, zatytułowana: „Wprowadź Helldivers 2 na Xbox – fani czekają na ekscytującą akcję w trybie współpracy”. W chwili pisania tego tekstu petycja zebrała ponad 68 000 podpisów i szybko zbliża się do docelowej liczby 75 000.

Czytaj też: Last Epoch pobiło nie tylko Diablo 4! Kolejna gra wchłonięta przez „króla Hack and Slash”

Phil Spencer wspiera Helldivers 2 i chciałby go na XBOX

Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Gaming i szef marki Xbox, w niedawnym wywiadzie dla Game File wyraził swoje poparcie dla Helldivers 2 na Xbox. „Kiedy patrzę na grę taką jak Helldivers 2 – stwierdzam, że jest to świetna gra, przesyłam ogromne wyrazy uznania dla zespołu, który wydał grę na PC i PlayStation – nie jestem do końca pewien, komu pomaga ona w branży, nie będąc na Xboxie, ale rozumiem. W grach konsolowych istnieje dziedzictwo, z którego korzystamy, tworząc tytuły ekskluzywne i nie umieszczając je w innych miejscach. Robimy to samo” – mówi Spencer.

Czytaj też: Cyberpunk Orion pozwoli nam „odgrywać rolę”. Ukłon w stronę fanów papierowych RPG-ów

Helldivers 2 pojawi się na Xboxie?

Biorąc pod uwagę nowo odkryte zaangażowanie Microsoftu w wydawanie swoich gier na inne platformy, w tym takie tytuły jak Hi-Fi Rush, Pentiment i Sea of Thieves, które pojawią się na PS5, nie ma powodu, dla którego sprawy nie mogłyby działać w drugą stronę. Wygląda na to, że era wyłączności konsolowej wreszcie dobiega końca, wraz z coraz powszechniejszym uznaniem, że nikt – ani deweloperzy, producenci konsol, ani gracze – nie czerpie korzyści z wyłączności.

Czytaj też: God of War Ragnarok z jeszcze jednym DLC? Atreus zmierzy się z niespodziewanym antagonistą

Jednak na razie Helldivers 2 pozostaje wyłącznie na PC oraz PS5 i chociaż istnieje wyraźne zapotrzebowanie na wydanie gry na Xbox, Arrowhead nie ogłosiło jeszcze żadnych planów. Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, petycja, aby Helldivers 2 stała się grą wieloplatformową, zostanie zapamiętana jako rzadki rozejm w konsolowej wojnie, niebieskich z zielonymi.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska trenuje do "Tańca z Gwiazdami"

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?