IEM Katowice 2024

IEM Katowice 2024 już za nami. Zobaczcie, jak wyglądał największy e-sportowy turniej w Polsce

2024-02-13 9:26

Emocje powoli opadają po niesamowitych i bardzo intensywnych trzech dniach z e-sportem w katowickim Spodku. Fani z całego świata mogli nie tylko obserwować najlepszych graczy w Starcraft 2 oraz CS2, ale także wziąć udział w prezentacjach, zabawach i konkursach na strefie EXPO. Oto jak wyglądał Intel Extreme Masters 2024 Katowice od środka.

Spis treści

  1. IEM Katowice 2024 to serce e-sportu
  2. IEM EXPO 2024
  3. IEM Katowice 2024 od zaplecza

IEM Katowice 2024 to serce e-sportu

Katowicki Spodek to oczywiście dwa najważniejsze turnieje e-sportowe na świecie. Zarówno gracze Starcrafta 2, jak i Counter Strike'a 2 co roku mierzą się na polskiej ziemi, aby zaznać chwały oraz zapisać się w długoletniej historii turnieju. W Starcraft 2 podczas tegorocznych zmagań triumfował Joona "Serral" Sotala, a w CS2, przegrywając tylko jedną mapę, po mistrzostwo sięgnęło Team Spirit z fenomenalnym 16-latkiem, Danilem 'donk' Kryshkovets'sem. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądały obydwie sceny i jak bawili się fani.

IEM EXPO 2024

Oczywiście jak co roku nie mogło zabraknąć strefy EXPO, na której można było znaleźć mnóstwo tematycznych stanowisk. Fani mogli wstąpić m.in. na strefę Monster Energy Drink i napić się darmowego napoju, postrzelać z pistoletu typu nerf, czy porozmawiać z ambasadorami marki. W drugiej części EXPO można było udać się na turnieje organizowane przez Xbox-a lub zajrzeć do sklepu z ubraniami ESL. Jeśli jesteście zainteresowani, jak bawili się fani i gracze z całego świata na strefie EXPO to zapraszamy do galerii poniżej.

IEM Katowice 2024 od zaplecza

Katowicka siedziba ESL, co ciekawe, jest jedną z największych w Europie. To właśnie tutaj odbywają się wstępne fazy IEM Katowice (Play-in oraz Play-off), fani na całym świecie obserwują najróżniejsze turnieje online typu Brawl Stars, PUBG i wiele innych, a ESL wykorzystuje swój ogromny hangar także do najróżniejszych nagrywek wideo dla graczy. W naszej galerii znajdziecie miejsca, które są sercem turniejów oraz e-sportu. Podczas drugiego dnia mieliśmy również możliwość spojrzeć na zaplecze głównej sceny w Katowickim Spodku. Galerię znajdziecie poniżej.

Tak posłowie obchodzą walentynki!

Wiesz wszystko o e-sportowej scenie CS:GO? Nasz QUIZ sprawdzi twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 14
Który zespół podpisał kontrakt z s1mple'm w styczniu 2016 r.?