Incepcja

i

Autor: ew https://ew.com/movies/2020/01/06/leonardo-dicaprio-no-idea-inception-ending-brad-pitt-ad-astra/

Filmy

Incepcja zakończenie. Christopher Nolan tłumaczy koniec filmu po 13 latach

2024-01-21 19:34

Zakończenie ikonicznego filmu „Incepcja” nie bez powodu zostało niewyjaśnione przez wiele lat. Powodem tego była możliwość własnej interpretacji, do której dążył reżyser produkcji, Christopher Nolan. Ten jednak postanowił przerwać milczenie i odpowiedzieć na nurtujące pytanie „czy główny bohater, wrócił do rzeczywistości, czy nadal był uwięziony w świecie snów?”.

„Incepcja” pod wieloma aspektami była czymś świeżym, nowym oraz dotąd nieznanym. Christopher Nolan wspiął się na wyżyny swojego reżyserskiego kunsztu i oszołomił widza pomysłem na wejście w świat snów za sprawą nowoczesnej technologii. Samo założenie, chociaż bardzo intrygujące, nie było wszystkim, co w tym filmie zagrało. Nie można zapomnieć również o fenomenalnej grze aktorskiej Leonardo DiCaprio, Josepha Gordon-Levitt, Toma Hardy, czy Cilliana Murphy.

Te dwa ważne aspekty plus świetna scenografia i efekty dźwiękowe owocowały w masę nagród oraz parę nurtujących pytań. „Czy główny bohater, Dom Cobb (Leonardo DiCaprio), wrócił do rzeczywistości, czy nadal jest uwięziony w świecie snów?”, „Wirujący bączek, który był jego totemem, przestał się kręcić, czy nie?”. Na to postanowił odpowiedzieć sam Christopher Nolan po 13 latach!

Chodzi o to, co czuł główny bohater...

Dokładnie tymi słowami wyjaśnia zakończenie filmu „Incepcja” sam Christopher Nolan dla magazynu “Empire”. Reżyser potwierdził wiele teorii o tym, że stworzył on film, który był otwarty na różne interpretacje i który angażował widzów do dyskusji. - „Chciałem, żebyście ścigali się za emocjonalnym zakończeniem filmu i nie przejmowali się technicznymi aspektami tego, co widzicie. Cobb nie patrzy na bączka, bo nie obchodzi go on. Jest szczęśliwy, ponieważ zobaczył swoje dzieci. Zaakceptował swoją rzeczywistość. A jeśli zaakceptował ją jako prawdziwą lub nie - to już nie ma znaczenia” - tłumaczy Nolan.

W dalszej części wywiadu dowiadujemy się, że Christopher Nolan postawił sobie za zadanie stworzenie filmu o percepcji i o tym, jak budujemy naszą rzeczywistość. Chciał ponownie dać szansę ludziom, aby ci mogli ze sobą porozmawiać oraz poczuli się częścią jego produkcji. Finalnie, osiem nominacji do Oscara, cztery statuetki i masa rozmów na temat jego filmu z pewnością spełniła jego oczekiwania. Czy podobnie będzie w przypadku jego najnowszej produkcji „Oppenheimer”?

Tłumy bydgoszczan na pikniku strzeleckim

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? Komentatorzy sportowi nie wiedzieli. Bardzo trudny QUIZ

Pytanie 1 z 11
Skoro o San Marino była już mowa, to jak nazwiemy obywateli tego kraju?