Jankos. Marcin Jankowski - wiek, zarobki, gdzie gra, Instagram, Facebook. Wszystko o polskiej legendzie League of Legends!

i

Autor: https://www.instagram.com/p/C2soc8Ao_Gz/ Zdjęcie poglądowe - Jankos

League of Legends

Jankos. Marcin Jankowski gracz League of Legends. Wiek, zarobki, gdzie gra, Instagram, Facebook. Wszystko o polskiej legendzie e-sportu!

2024-06-07 8:38

Jankos, czyli Marcin Jankowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich e-sportowców na arenie międzynarodowej. Gra w League of Legends na pozycji junglera i nazywany jest nie bez powodu 'królem pierwszej krwi'. Podczas 10-letniej, profesjonalnej kariery, udało mu się sięgnąć po dwukrotne wyróżnienie jako MVP rozgrywek LEC w 2019 oraz 2020 roku, zająć 3-4 miejsce podczas MSI 2022 oraz co najważniejsze wypromować e-sport w Polsce.

Spis treści

 1. Jankos. Marcin Jankowski - WIEK
 2. Marcin Jankowski. Jankos - w co gra?
 3. Jankos. Marcin Jankowski - GDZIE GRA?
 4. Marcin Jankowski . Ile zarabia Jankos LoL?
 5. Marcin Jankos Jankowski - DRUŻYNY, gdzie grał Jankos LoL?
 6. Jankos. Marcin Jankowski - Facebook, Instagram, X

Jankos. Marcin Jankowski - WIEK

Jankos urodził się 23 lipca 1995. Obecnie ma 28 lat. Co ciekawe, Marcin Jankowski wieku 17 lat zdecydował się przerwać naukę w technikum gastronomicznym. Chciał rozpocząć profesjonalną karierę e-sportową i potrzebował wsparcia rodziców. Chociaż przeciwna była temu jego mama, to dzięki pomocy brata i siostry, mógł on zrealizować swoje marzenie.

Marcin Jankowski. Jankos - w co gra?

Chociaż LOL stał się dla Jankosa całym światem, to nie zawsze tak było. W wieku 12 lat rozpoczął przygodę z Warcraftem III. Kolejna była DotA i dopiero później zainteresował się produkcją Riot Games. Jako nastolatek, został zauważony przez gracza Christiana „IWillDominate” Rivera, podczas gry na amerykańskim serwerze. Szybko otrzymał wiele propozycji dołączenia do różnych drużyn.

Jankos. Marcin Jankowski - GDZIE GRA?

Pierwszą profesjonalną drużyną Jankosa był francuski Team Mistral. Fani jednak zapamiętali go najlepiej z występów z G2 Esports. Do tej hiszpańskiej organizacji dołączył w 2016 roku i pozostawał w składzie do 2022 roku. Obecnie możemy go zobaczyć w reprezentacji Team Heretics. Nie jest zresztą jedynym Polakiem w składzie. Prócz niego biało-czerwone pochodzenie mają:

Marcin Jankowski . Ile zarabia Jankos LoL?

W roku 2022 Jankos mógł poszczycić się kwotą 450 tysięcy dolarów. Od tego czasu z pewnością jego zarobki jeszcze wzrosły. Król Pierwszej Krwi nie przerywa swojej kariery e-sportowej nawet na chwilę i możemy kibicować jego staraniom z TH w LEC 2024.

Marcin Jankos Jankowski - DRUŻYNY, gdzie grał Jankos LoL?

 • 2013 - Team Mistral
 • 2013 - GF-Gaming
 • 2013 - H2k Gaming
 • 2013–2014 - Kiedyś Miałem Team
 • 2014–2015 - Team ROCCAT
 • 2015–2017 - H2k Gaming
 • 2017–2022 - G2 Esports
 • 2022 – do dziś - Team Heretics

Jankos. Marcin Jankowski - Facebook, Instagram, X

Jankosa możecie znaleźć również w mediach społecznościowych. Nigdy nie kryje się ani ze swoją narodowością, ani dużym poczuciem humoru i dystansem, jaki ma wobec siebie!

Jak dobrze znasz Marcina "Jankosa" Jankowskiego? Sprawdź swoją wiedzę o najlepszym polskim junglerze z naszym QUIZEM!

Pytanie 1 z 10
Jankos w drużynie H2k zaliczył swój pierwszy, duży sukces wygrywając: