Który Wiedźmin był najlepszy? Polacy są zgodni - nie Henry Cavill!

i

Autor: Netflix, materiały prasowe Zdjęcie poglądowe - Henry Cavill

Wiedźmin

Który Wiedźmin był najlepszy? Polacy są zgodni - nie Henry Cavill!

2023-07-06 15:11

Trzeci sezon Wiedźmina od Netflix jednocześnie za nami i przed nami. Fani mogli zobaczyć pierwsze 5 odcinków, jednak na kolejne muszą poczekać do drugiej połowy lipca. Przed premierą serialu odbył się również Wiedźmin Fest 2023 w Łodzi, gdzie osobiście pojawił się Henry Cavill. Czy to jednak ulubiony Wiedźmin Polaków? Raczej nie.

Henry Cavill nie wróci już do serialu Wiedźmin od Netflix w czwartym sezonie. Na kolejne części przygód wiedźmina Geralta z Rivii, w którego wcieli się Liam Hemsworth, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Serialowi bohaterowie nie są jedynak jedynymi. Wiedźmin to również audiobook, gry i oczywiście słynny polski film i serial z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Wystarczy spędzić kilka chwil, by przekonać się, że Cavill nie jest wcale ulubionym z pośród aktorów, którzy mieli przyjemność wcielić się w głównego bohatera. Do tej pory poznaliśmy następujących Geraltów:

  • Henry Cavill - Geralt w serialu The Witcher od Netflix.
  • Jacek Rozenek - głos Geralta w grach z serii Wiedżmin od CD Projekt.
  • Michał Żebrowski - serialowy i filmowy Geralt w polskiej adaptacji książek z 2001 roku.
  • Krzysztof Banaszyk - aktor, który czyta role Geralta w audiobookach.
Pan Czesław próbuje wrócić do swojego starego życia. Ludzie zaoferowali mu pomoc

Kto zatem jest tym ulubieńcem? Głosy Polaków dzielą się pomiędzy Jacekiem Rozenek (gry) i Michałem Żebrowskim! Ten drugi nie miał łatwego zadania, bo przecież musiał również wizualnie upodobnić się do Białego Wilka. Jak widać, mamy jednak sentyment do tej adaptacji!

Wiedźmin - QUIZ. Który Geralt jest najlepszy?

Nie jesteś pewny, który Geralt według Ciebie jest tym najlepszym? Dla tych, którzy sami jeszcze nie wiedzą przygotowaliśmy szybki test. Odpowiedzcie na kilka prostych pytań i sami się przekonajcie!

Który Wiedźmin był najlepszy?

Pytanie 1 z 5
Który z aktorów ma głos, najlepiej pasujący do Geralta?

Czy wiecie, że w Polsce odbywają się liczne wiedźmińskie larpy? Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają gracze, to koniecznie powinniście zerknąć do poniższej galerii!

Listen on Spreaker.