Przesądy

Kwiaty, które przyciągną szczęście do domu. Koniecznie posadź je u siebie!

2024-06-17 22:58

Kwiaty doniczkowe nie tylko oczyszczają powietrze i pełnią funkcję dekoracyjną w domu. Wiele osób wierzy, że posiadanie konkretnych rodzajów kwiatów może przynieść szczęście. Sprawdźcie jakie kwiaty warto mieć w domu.

Kwiaty doniczkowe, które przynoszą szczęście

Przesądy związane z roślinami i tym jaki mają wpływ na nas, są bardzo ciekawe. Nasi przodkowie wystrzegali się głównie trzymania w domu i jego okolicach roślin trujących, za to bardzo cenili rośliny o właściwościach leczniczych, co jest całkowicie zrozumiałe. Według feng shui, czyli starożytnej praktyki planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym, przedmioty, którymi otaczamy, mają na nas wpływ i mogą wnieść do naszego życia spokój i szczęście. Oto lista przyciągających szczęście kwiatów, które warto mieć w domu.

Grubosz, czyli "Drzewko szczęścia" to chyba najbardziej znana roślina, która ma przynieść nam szczęście. Okrągłe listki tej rośliny symbolizują bogactwo. Tę roślinę można podarować każdemu, bo jest prawie nie do zdarcia - wytrzymała, łatwa w uprawie i na dodatek bardzo dekoracyjna, bo kształtem przypomina drzewko bonsai.

Dracena Sandera „Lucky Bamboo” ta roślina przypomina pędy bambusa. Mistrzowie feng shui wierzą, że są to kwiaty wnoszące do domu harmonię wszystkich żywiołów. By najlepiej na nas działały, nie należy ich trzymać w ziemi, lecz w wodzie a łodygi przewiążemy czerwoną wstążką symbolizującą ogień. Ważna jest również ilość łodyg tej rośliny. Szczęście przynoszą trzy pędy, pięć – bogactwo, a jeśli chcemy zachować zdrowie, powinniśmy mieć ich sześć.

Szczawik, ta przypominająca czterolistną koniczynkę roślina podobno zapewnia dostatek i pomyślność.

Skrzydłokwiat to niezwykle popularna, dekoracyjna roślina, która nie ma wielkich wymagań. Według feng shui skrzydłokwiat obdarza domowników szczęściem i dobrą energią. Przynosi im także wewnętrzny spokój i ciszę. Wierzy się, że w domach, w których często dochodzi do kłótni, kwiat ten usycha.

Anthurium to roślina, która według feng shui, rośliną, wprowadza do domu szczęście i radość. Umieszczenie tego kwiatu w miejscu pracy lub domowym biurze, ma pomóc w osiągnięciu sukcesu i przyspieszyć proces zdobywania wiedzy. Wierzy się również że ten kwiat dodaje właścicielowi odwagi i pewności siebie.

Aucuba „Złote drzewo” – posiadanie tej rośliny w domu ma chronić dom przed kłopotami. Podobno dzięki tej roślinie łatwiej uwolnić swój potencjał i osiągnąć szczyty kariery, o ile damy jej wystarczająco dużo miejsca, bo jest to roślina lubiąca otwartą przestrzeń, w której może się rozwijać.