Arcane Sezon 2

i

Autor: Riot Games / Netflix

League of Legends

League of Legends - 5 najciekawszych historii bohaterów. Historie jak z Arcane

2024-07-03 7:41

League of Legends to nie tylko jedna z najpopularniejszych gier kompetytywnych na całym świecie, ale też ogromne uniwersum nazwane "Runeterra". W skład niej wchodzą różne inne gry, komiksy, seriale oraz historie, jakie niosą za sobą czempioni. W tym artykule przyjrzymy się pięciu najciekawszym bohaterom, którzy zasługują na swoje anime!

Spis treści

  1. Fiddlesticks to nie tylko mit z Runeterry
  2. Braum, czyli duży mężczyzna o jeszcze większym sercu
  3. Powitajcie Upadłego Króla, Viego
  4. K’Sante to pierwszy w grze mistrz LGBTQ
  5. Aatrox to historia tragicznego niegdyś szlachetnego wojownika

Aktualnie League of Legends posiada ponad 160 bohaterów i za każdym z nich kryje się jakaś intrygująca, mroczna lub niejasna historia do odkrycia. To właśnie dlatego świat Runeterry jest tak ciekawy i nieustannie pokazuje nam swoje inne oblicza. Riot Games rozpoczęło wszystko od opracowywania indywidualnych bohaterów, a następnie połączyło ich światy, tworząc regiony, rasy, miasta i całe kultury. To pozwoliło fanom cieszyć się nie tylko nowymi postaciami w League of Legends, ale też innymi grami, serialami oraz komiksami z uniwersum. Świat Runeterry jest bogate w wiele opowieści. Niektóre są krótkie, inne bardzo szczegółowe, ale jedno jest pewne — ta wiedza z pewnością sprawi, że będziesz chciał dowiedzieć się o nich więcej.

Czytaj też: Worlds 2023: harmonogram, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o mistrzostwach świata w League of Legends

Fiddlesticks to nie tylko mit z Runeterry

Fiddlesticks to żywy demon, który polega na kolekcjonowaniu strachu swoich wrogów. Demon ten przybiera postać stracha na wróble i cierpliwie czeka na polach Demacii, by przerazić każdą nieszczęsną duszę, która przejdzie obok niego. Według mieszkańców legenda o demonie Fiddlesticksie to nic innego jak zwykła opowieść mająca na celu straszenie dzieci. Jednak Prastary Strach istnieje naprawdę i wzbudza strach u każdego, kto kiedykolwiek wątpił w jego istnienie. Według oficjalnej tradycji demon jest „istotą tak całkowicie obcą, że przeciwstawia się niemal całej współczesnej wiedzy o magii”. Oprócz Fiddlesticksa istnieją także inne demony posiadające własną historię League of Legends. Bohaterowie tacy jak Nocturne i Evelynn są blisko spokrewnieni i mówi się, że są ucieleśnieniem mrocznych istot w Runeterze. Fiddlesticks to demon strachu, Evelynn to demon bólu, a Nocturne to demon koszmarów.

League of Legends Fiddlestick

i

Autor: Riot

Braum, czyli duży mężczyzna o jeszcze większym sercu

Braum to bohater pochodzący z zimnych krain Freljordu w Runeterze. Jest znany jako człowiek waleczny, który posiada wiele imponujących wyczynów. Jako nastolatek był powszechnie znany w całym Freljordzie ze względu na swoje bohaterskie czyny, podczas których ratował dzieci z lodowych wąwozów i chronił poszukiwaczy przygód przed niebezpiecznymi potworami. Jego historia w League of Legends opowiada o sytuacji, kiedy to Braum próbował uratować chłopca z zamarzniętej piwnicy, ale nie mógł otworzyć jej dużych drzwi. Przebił twardą skałę i lód, wyrywając zamarznięty właz z zawiasów, aby uwolnić uwięzionego chłopca. Freljord może być najzimniejszym miejscem w Runeterze, ale życzliwość Brauma zapewniła ciepło jego mieszkańcom. W miarę jak mnożyły się jego eskapady, Braum stopniowo zmieniał się w postać mityczną, ludową legendę wśród mieszkańców Freljordu.

League of Legends - Braum

i

Autor: Riot

Powitajcie Upadłego Króla, Viego

Ostrze Zniszczonego Króla istniało w grze na długo przed pojawieniem się Viego, kiedy więc Riot Games w końcu połączyło dwa elementy układanki, narodził się nowy, bogaty zestaw historii. Oprócz przedstawienia mistrza Viego ten dostał także własną grę RPG o nazwie Ruined King: A League of Legends Story oraz powieść Ruination — bez dwóch zdań to moja ulubiona opowieść w League of Legends. Niegdyś człowiek, był niechętnym królem Camavoru, wybranym przez Świętość, mieczem przekazanym mu przez jego przodków. Niekonwencjonalnie poślubił krawcową Izoldę zamiast członka rodziny królewskiej i kochał ją bardzo, może nawet za bardzo. Pewnej nocy zostali oni zaatakowani przez zabójców. Jego ukochana została otruta i koniec końców zmarła. Nie mogąc poradzić sobie ze swoim żalem, kosztem całego królestwa, odszukał Błogosławione Wyspy, tajemniczą wyspę na środku oceanu, która zawierała magiczną wodę mogącą wyleczyć każdą dolegliwość. Zamiast wrócić do życia, Izolda zamieniła się w widmo, wściekła się, że po śmierci ktoś zakłócił jej spokój. Wzięła jego miecz i dźgnęła Viego, zamieniając go i wszystko inne w nieumarłych.

League of Legends - Viego

i

Autor: Riot

K’Sante to pierwszy w grze mistrz LGBTQ

Duma Nazumaha, K’Sante, jest pustynnym wojownikiem, który przybył z miasta-oazy położonego na południowych obrzeżach pustyni w Shurimie. Oaza, w której zbudowano jego miasto, było jednym z niewielu źródeł wody w okolicy, więc historycznie rzecz biorąc, jej mieszkańcy nie mieli innego wyboru, jak tylko konkurować z potworami o zasoby, aby przetrwać. Historia K’Sante zaczyna się 500 lat po ich zwycięstwie – jako przywódcy wojowników polujących na pustynne potwory. Jego unikalna broń wykonana jest z regenerującej się skóry, którą zdobył po walce z jednym z najtwardszych potworów na pustyni. Polował ze swoim byłym chłopakiem Tope, ale z powodu sprzecznych ideologii rozeszli się, ale nadal pozostają w przyjacielskich stosunkach. Po rozstaniu K'Sante w końcu się odnalazł i stał się silniejszy wewnątrz i na zewnątrz.

League of Legend - K'Sante

i

Autor: Riot https://www.leagueoflegends.com/pl-pl/event/k-sante-ability-rundown/

Aatrox to historia tragicznego niegdyś szlachetnego wojownika

Fabuła Aatroxa kręci się wokół tragicznej opowieści o zdradzie i rozpaczy. Niegdyś dumny i szlachetny wojownik, Aatrox walczył u boku Wywyższonych wojowników, Bogów Słońca, w wojnie mającej na celu ochronę ich ojczyzny. Jednak ostatecznie zostali oszukani i uwięzieni we własnej broni przez tych samych ludzi, których chcieli bronić. Uwięziony w swojej broni, Aatrox znosi wieczne cierpienia, będąc świadkiem upadku swojego ludu i erozji ich dziedzictwa. Jego wiedza bada wewnętrzny konflikt z nim samym. Zmaga się ze wspomnieniami swojej przeszłości, nieustannie walcząc z pragnieniem przemocy i zniszczenia. Choć może wydawać się bezlitosną siłą ciemności, jego charakter ma tragiczną głębię. Walczy z poglądem, że jego istnienie jest przekleństwem i stara się odzyskać dawną chwałę, nawet jeśli oznacza to zniszczenie otaczającego go świata.

League of Legend - Aatrox

i

Autor: Riot https://image-1.uhdpaper.com/wallpaper/drx-worlds-aatrox-prestige-skin-lol-splash-art-2k-wallpaper-uhdpaper.com-637@1@k.jpg
Express Biedrzyckiej - Joanna MUCHA

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?