Hogwarts Legacy

i

Autor: sportskeeda https://www.sportskeeda.com/esports/hogwarts-legacy-missed-chance-reimagine-potterverse-s-anti-semitic-tropes-and-stereotypes

League of Legends i Hogwarts Legacy posiadają najbardziej toksyczną społeczność graczy. Szokujące zestawienie

2024-01-15 7:27

Każdy dobrze wie, że gry to nie tylko dobre i pozytywne emocje. Często za tymi negatywnymi stoją tak zwani trolle oraz toksyczni gracze, nieustannie próbujący zepsuć nam zabawę z rozgrywki. Za sprawą przeprowadzonych badań dowiedzieliśmy się, w jakich grach znajdziemy najwięcej użytkowników, których z pewnością nie chcielibyśmy spotkać.

Badania przeprowadzone przez serwis Oddseeker miały na celu przyjrzenie się najbardziej toksycznym społecznościom w świecie gier, ale i nie tylko. Pod lupę zostali wzięci również najbardziej elokwentni gracze z podziałem na konsole. Oddseeker przeanalizowało wpisy w serwisie Reddit i na ich podstawie wyłonili, które społeczności są najbardziej toksyczne, na jakiej platformie najwięcej się przeklina, czy gdzie znajdziemy najbardziej elokwentnych graczy. Na potrzeby badań zostało przeanalizowanych 366 904 postów opublikowanych w serwisie Reddit na przestrzeni ostatniego roku. Wyniki mocno zaskakują.

Najbardziej toksyczni gracze

Najmniej sympatycznych graczy znajdziemy w środowisku gier Apex Legends (31%), League of Legends (30%), Call of Duty Warzone (30%) oraz Skyrim (29%). Jak nie dziwi nas w tym zestawieniu zbytnio gra Riotu, to gracze Apex Legends i Skyrim będąc w top 5 tego zestawienia szokuje. Najwidoczniej rysunkowa grafika oraz młodzieżowe podejście do tematu battle royal wcale nie pomogło, a i gracze Skyrim muszą dać upust swoim emocjom na forach internetowych.

Badacze postanowili policzyć też częstotliwość przekleństw na 10 tys. użytkowników. Tutaj robi się naprawdę dziwnie, ponieważ najwięcej przeklina graczy Hogwarts Legacy (aż 111 przekleństw na 10 tys. użytkowników)! Oddseeker policzyło również, że użytkownicy PlayStation przeklinają średnio 4 razy częściej od posiadaczy innych platform.

Najbardziej elokwentni gracze

W zestawieniu nie zabrakło oczywiście i tych najbardziej elokwentnych graczy. Autorzy badania powiązali inteligencję postujących z liczbą stosowanych przez nich unikalnych słów. Tutaj pomimo sporej ilości przekleństw królują gracze League of Legends (32 020 unikalnych słów). Następnie za nimi ustawili się fani World of Warcraft (29 721) i Hearthstone (29 721). Największym zasobem słownictwa mogą poszczycić się gracze Nintendo (22 216).

Również poznaliśmy społeczności graczy, którzy nie publikują negatywnych wpisów. W nich znaleźli się sympatycy Animal Crossing (14%), Pokemon (18%) i The Legend of Zelda (19%), czyli tytuły Nintendo. Wśród posiadaczy platform najwięcej negatywnych treści dostarczyli gracze PlayStation (23%), PC (22%) i Xbox One (22%), a najmniej - Nintendo Switch (17%).

Noc Kupały w Wiosce Fantasy w Kuńkowcach pod Przemyślem

Quiz o Pogoni Szczecin

Pytanie 1 z 10
Jaki trener doprowadził Pogoń Szczecin do historycznego awansu do I ligi w 1958 roku?