Karmine Corp

i

Autor: Photo by Wojciech Wandzel/Riot Games

LEC 2024

LEC 2024. Letni split z pierwszymi kontrowersjami! Zawodnik ostro o komentatorach

2024-06-11 14:20

Jeden z czołowych zawodników League of Legends EMEA Championship, a konkretniej AD carry w Karmine Corp, Elias „Upset” Lipp potępił komentatorów ligi za nadmierną krytykę w jego stronę. Kto ma rację?

Upset ostro o komentatorach. Kto ma racje?

Upset wyraził swoje niezadowolenie w poście na X, wyjaśniając, że komentatorzy często skupiają siępo prostu na wytykaniu błędów graczom, którzy mają zły moment”. Zdenerwowany dodał, że takie działania mogą mieć negatywny wpływ na karierę jego i innych ze względu na brak empatii oraz szacunku dla gracza jako istoty ludzkiej.

Czytaj też: LEC 2024. Wzloty i upadki Polaków podczas otwarcia letniego splitu League of Legends

Podczas meczu LEC Summer Split 2024 pomiędzy KC i MDK Vedius skomentował Tweeta, w którym stwierdził, że Supa dotarł do finału już w swoim pierwszym splicie, podczas gdy Upset trzy razy z rzędu był na 10. miejscu.

Według niektórych słowa Vediusa były narracją do tego, iż to nie KC jest problemem, a sam Upset. Vedius przeprosił za swój komentarz i jasno podkreślił, że nie miał zamiaru tworzyć narracji, która kogokolwiek skrzywdzi. Jak czytamy pod postem, Upset przyjął przeprosiny.

Co ciekawe, fani Fani League of Legends mają na ten temat inne zdanie. Niektórzy uważają, że komentatorzy powinni częściej krytykować graczy za ich złe zagrania: „Udowodnij swoją jakość lepszą grą. Dojdźcie do play-offów, a my się wtedy zamkniemy” – skomentował jeden z fanów.