MAD Lions

i

Autor: Photo by Michal Konkol/Riot Games

LEC 2024

LEC 2024: Polacy w fazie play-off Wiosennego Splitu! Brakuje tylko jednego. Krytyczna sytuacja

2024-03-25 8:02

Wreszcie zbliżamy się do najważniejszego momentu Wiosennego Splitu LEC 2024, czyli fazy play-off, która przesądzi o tym, kto pojedzie na MSI 2024, zakwalifikuje się do finałów LEC-a, ale też wyłoni obecnie najmocniejszą europejską drużynę. W gronie faworytów, Polacy!

Spis treści

  1. 4 Polaków jedną nogą w fazie play-off LEC 2024
  2. Fresskowy w krytycznej sytuacji
  3. Czy zobaczymy komplet Polaków w fazie play-off LEC Spring 2024?

4 Polaków jedną nogą w fazie play-off LEC 2024

Ostatni, trzeci tydzień zmagań w fazie play-off Wiosennego Splitu LEC z perspektywy wielu Polaków można uznać za udany. Team Heretics nie tylko wygrało swoje dwa mecze, ale również wdrapało się na szczyt tabeli fazy zasadniczej, prezentując się równie dobrze, co G2, czy Fnatic. Ciężko nie wychwalać również Kacpra "Daglasa" Dygiela z Team Vitality, które pomimo kiepskiego startu, również zameldowało się w play-offach za sprawą bilansu 5-3.

Czytaj też: LEC 2024: Kiedy finał Wiosennego Splitu? Jakie drużyny zagrają? Wszystko, co wiemy

Fresskowy w krytycznej sytuacji

Niestety, ale nie wszyscy mogą być spokojni przed ostatnimi rozgrywkami trzeciego tygodnia. Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik wraz z MAD Lions KOi będą walczyć do końca o awans do fazy mistrzowskiej. Aktualnie pomimo przegranej z TH oraz wygranej na Team BDS, Lwy są w bardzo niekorzystnej dla siebie sytuacji. Drużyna polskiego supporta z bilansem 3-5 zwyczajnie nie może dzisiaj przegrać lub w najgorszym wypadku, musi liczyć na niekorzystne wyniki przeciwników, Karmine Corp. i Rogue, które aktualnie zamykają tabelę. Wyzwanie nie będzie takie proste, ponieważ staną oni obecnie naprzeciw najlepiej prezentującej się drużyny obecnego splitu, Fnatic.

Czy zobaczymy komplet Polaków w fazie play-off LEC Spring 2024?

Jeśli jesteście ciekawi, polecamy rozpocząć wieczór 25.03 z League of Legends już od godziny 17:00. Poniżej znajdziecie rozpiskę spotkań:

  • TH vs GX - 17:00
  • RGE vs SK - 17:45
  • FNC vs MDK - 18:30
  • G2 vs VIT - 19:15
  • KC vs BDS - 20:00
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

League of Legends: którą postacią jesteś? Sprawdź się w QUIZIE!

Pytanie 1 z 8
Który z duchów/demonów jest Twoim ulubionym?