LEGO

LEGO. 7 ogromnych zestawów w 2024 r. Nawet 10 tys. elementów

2024-06-20 7:51

W ciągu 90 lat od stworzenia klocków LEGO, ożywiły one niezliczone sceny w domach na całym świecie. Od licencjonowanych zestawów inspirowanych popkulturą, takich jak „Gwiezdne Wojny” i Harry Potter, po budynki wymyślone przez architektów-amatorów – istnieje nieskończona liczba rzeczy do złożenia. W tym artykule przyjrzymy się jednak najbardziej wymagającym budowlą wszechczasów.

Spis treści

  1. Marvel Super Heroes The SHIELD Helicarrier (2996 elementów)
  2. Batcave Shadow Box (3981 elementów)
  3. Most Wieżowy (4295 elementów)
  4. Taj Mahal (5923 elementów)
  5. Zamek Harry Potter Hogwart (6020 elementów)
  6. Sokół Millennium (7541 elementów)
  7. Titanic (9090 elementów)

Marvel Super Heroes The SHIELD Helicarrier (2996 elementów)

Ten szczegółowy zestaw Lego inspirowany serią Marvel's Avengers zawiera minifigurki, takie jak Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa, dwa pasy startowe i trzy myśliwce. Łącznie prawie 3000 elementów sprawi, że bohater, nawet ten najbardziej doświadczony, będzie musiał utrzymać wszystko w porządku podczas budowania.

Czytaj też: LEGO Technic 2024 z niesamowitymi zestawami dla dorosłych. Konstrukcje dla doświadczonych fanów

Helicarrier (76295)

i

Autor: LEGO

Batcave Shadow Box (3981 elementów)

Zestaw składający się z 3981 elementów zawiera siedem minifigurek Lego, w tym dwie wersje Batmana, a także Bruce'a Wayne'a, jego lokaja Alfreda Pennywortha, Kobietę-Kot, Pingwina i Maxa Shrecka. Obraz Jaskini Batmana ma wiele ruchomych części, w tym obrotowe krzesło, zmienny ekran komputera, otwierany i zamykany magazyn narzędzi oraz oświetlony skarbiec kostiumu Batmana.

LEGO Batcave Shadow Box

i

Autor: LEGO

Most Wieżowy (4295 elementów)

Na naszej liście znajduje się także model geograficzny z linii Lego Creator, ponieważ ten zestaw przedstawia kultowy londyński Tower Bridge. Po zbudowaniu most podnosi się i opuszcza jak ten prawdziwy. W zestawie znajdują się cztery różne pojazdy, na przykład czerwony piętrowy autobus.

LEGO Most Wieżowy

i

Autor: LEGO

Taj Mahal (5923 elementów)

Indyjski Lego Creator Taj Mahal składa się z prawie 6000 elementów. Gotowy produkt jest pełen ozdobnych detali wewnątrz i na zewnątrz, a jego wymiary mogą przytłoczyć nawet najbardziej doświadczonych budowniczych.

LEGO Taj Mahal

i

Autor: LEGO

Zamek Harry Potter Hogwart (6020 elementów)

W ostatnich latach firma Lego wypuściła na rynek kilka imponujących zestawów z motywem Harry'ego Pottera, ale ten z zamkiem Hogwart jest najbardziej epicki. Zawiera ponad 6000 elementów, które razem tworzą 27-calową szeroką replikę najsłynniejszej na świecie szkoły czarów i magii. W zestawie minifigurki czterech założycieli domów Hogwartu oraz mnóstwo akcesoriów.

LEGO Harry Potter Hogwart

i

Autor: LEGO

Sokół Millennium (7541 elementów)

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” i znawca klocków Lego chciałby mieć ten epicki zestaw w swojej kolekcji. Ultimate Millennium Falcon składa się z ponad 7500 elementów. Ma opuszczaną rampę wejściową, ukryte działo blasterowe i siedem minifigurek przedstawiających historię tego ukochanego statku.

LEGO Sokół Millennium

i

Autor: LEGO

Titanic (9090 elementów)

Zestaw LEGO Titanic jest tak ogromny nie tylko dzięki zastosowanej skali, ale także za sprawą niezwykłych szczegółów. Ukończony statek można otworzyć na trzy sekcje, dzięki czemu wielbiciele mogą zajrzeć do środka. Model przedstawia jadalnię Titanica, słynne schody pierwszej klasy, a nawet maszynownię statku z ruchomymi tłokami silników. Śmigła naprawdę się kręcą, a kotwica naprawdę opada, a w środku znajdziemy nawet łodzie ratunkowe.

LEGO Titanic

i

Autor: LEGO
LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

LEGO QUIZ. Jesteś fanem LEGO? Sprawdź, ile wiesz o klockowym imperium

Pytanie 1 z 9
LEGO jest marką: