LEGO D&D

i

Autor: LEGO

LEGO

LEGO Dungeons & Dragons jeszcze w 2024 r. Mamy zwiastun nowych zestawów dla fanów

2024-03-09 13:31

LEGO jest dość dobrze znane z szerokiej gamy licencjonowanych kolaboracji. Gwiezdne Wojny, Marvel, Harry Potter i wiele więcej. Na przestrzeni lat firmie udało się wydać zestawy dla każdego typu nerda z wyjątkiem jednego, jednak nie na długo. Oficjalnie nadchodzi "coś" dla fanów D&D.

Fani D&D otrzymają nowe zestawy LEGO

W ramach 50-lecia Dungeons & Dragons LEGO ogłosiło oficjalne partnerstwo z wieloletnią grą RPG. W krótkim zwiastunie firma dała do zrozumienia, że w swojej ofercie Ideas pojawią się nowe zestawy z motywem D&D. Teaser ukazał krótki klip przedstawiający grupę małych gadżetów LEGO uwięzionych w śmiercionośnej Galaretowatej Kostce. Minifigurka szkieletu była miłym akcentem, biorąc pod uwagę, że Galaretowate Kostki słyną ze swoich kwasowych właściwości, które topią ciała poszukiwaczy przygód. Zresztą zobaczcie sami.

Czytaj też: LEGO Ideas 2024 z niesamowitymi zestawami. D&D, Kot, Drzewo Genealogiczne i wiele więcej

Na razie nie ma prawie żadnych szczegółów na temat współpracy, ale jest ona następstwem konkursu zorganizowanego w 2022 roku, podczas którego konstruktorzy zgłaszali swoje pomysły na zestawy LEGO inspirowane D&D. Zwycięzcą tego konkursu została niezwykle kreatywna konstrukcja autorstwa BoltBuilds o nazwie Dragon’s Keep: Journey’s End.

Czytaj też: LEGO Star Wars z zestawami na 25-lecie w 2024 r. Sokół Millennium, Inivisible Hand i Tantive

Funkcjonowała ona jako modułowa mapa D&D, którą gracze mogli przełączać i wykorzystywać w kampaniach fabularnych. Fani spekulują, że dowolne zestawy powstałe w ramach współpracy można potencjalnie wykorzystać do prowadzenia sesji D&D.

Czytaj też: LEGO zestawy dla dorosłych w 2024. Poczujcie się jak prawdziwy nerd!

W ciągu ostatnich kilku lat D&D przeszło coś w rodzaju popkulturowego renesansu. Z obrzeż kultury maniaków do głównego nurtu dzięki takim produktom jak Stranger Things, Rick & Morty, Baldur’s Gate 3 i nie tylko. Miejmy nadzieje, że LEGO da nam masę frajdy!

Tobiasz Bocheński składa pierwszą obietnice warszawiakom

Jak dużo pamiętasz z serii gier Baldur's Gate? Ten QUIZ sprawdzi twoją wiedzę przed 3 częścią

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się twierdza z prologu Baldur’s Gate 1?