LEGO

LEGO Icons F1. Zestaw dla fanów oktanowej jazdy! Kultowy bolid perełką

2024-06-13 7:52

Tego lata fani Formuły 1 będą mogli nabyć kolejny, legendarny zestaw przypominający im o minionych latach, z których wywodzi się cały motosport. Firma LEGO postanowiła odtworzyć ikoniczny bolid, trzykrotnego mistrza świata, McLarena MP4/4 Ayrtona Senny.

Według wielu oficjalnych doniesień w 2024 roku do sprzedaży ma trafić wiele zestawów z motywem Formuły 1. Te znajdą się w ofercie LEGO Speed Champions i Technic, o których również ostatnio wspominaliśmy. Na wyróżnienie zasługuje jednak zestaw ikonicznego bolidu McLaren MP4/4 Ayrtona Senny, który ukaże się już wiosną. Zdjęcia modelu wreszcie zostały ujawnione i wywołały ogromny szum u kibiców motosportu!

Czytaj też: LEGO Speed Champions 2024 — Nowe zestawy F1 Aston Martin, Mercedes, Lamborghini i wiele więcej

LEGO McLaren MP4/4 Ayrton Senna

Legendarny samochód F1 Ayrtona Senny zostanie wydany jako zestaw LEGO Icons 1 marca! Dokładniej, McLaren MP4/4 będzie mógł ozdobić wasze mieszkanie i nostalgicznie przypomnieć wam o minionych czasach, kiedy to ikoniczni kierowcy zdobywali mistrzostwa świata i promowali ten niesamowity sport. Obok samego samochodu dołączona zostanie także minifigurka Ayrtona Senny na małym stojaku z cytatem!

Czytaj tez: LEGO Technic 2024 — Nowe zestawy już niedługo! Musicie je zobaczyć [GALERIA]

Zestaw będzie składał się z 693 elementów LEGO i będzie wyceniony na 79,99 dolarów. Chociaż logo Shell można znaleźć na modelu LEGO, inne kontrowersyjne elementy, takie jak Marlboro, zostały porzucone.

  • Nazwa zestawu: McLaren MP4/4 i Ayrton Senna
  • Numer zestawu: 10330
  • Wydanie: 1 marca
  • Cena: Około 370 zł
  • Ilość elementów: 693
  • Minifigurki: 1
LEGO McLaren MP4/4 Ayrton Senna

i

Autor: LEGO
InterCars Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?