LEGO

LEGO Icons Średniowieczny plac miejski! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

2024-04-02 8:13

LEGO Castle to seria, która cieszy się olbrzymią popularnością. Budowanie zamków I innych średniowiecznych budowli uwielbiają fani na całym świecie. Jednym z najbardziej pożądanych zestawów tego rodzaju jest LEGO® Castle Medieval Market Village (10193) z 2009 roku. W 2024 roku ma pojawić się odświeżona wersja tego zestawu! Zobaczcie zdjęcia!

Spis treści

  1. Nowy zestaw Lego Icons – średniowieczny rynek
  2. LEGO Icons Medieval Market Square (10332) - opis zestawu
  3. LEGO Icons Średniowieczny rynek (10332) – premiera, cena

O zestawie LEGO® Castle Medieval Market Village marzy wielu fanów duńskich klocków. Zestaw ten od wielu lat kupić można było tylko na aukcjach internetowych, a jego aukcyjne ceny często zwalały z nóg. W tym roku marzenie wielu osób o posiadaniu własnego średniowiecznego rynku może się spełnić, bo LEGO ma wprowadzić odświeżoną wersję słynnego zestawu.

Nowy zestaw Lego Icons – średniowieczny rynek

LEGO Castle to moim zdaniem jedna z najciekawszych serii LEGO, którą uwielbiam od dzieciństwa. Zestawy z tej serii pokocha każdy fan fantastyki, ponieważ nie tylko są bardzo ładne, ale również stanowią świetną bazę do tworzenia własnych projektów stylizowanych na Grę o Tron czy Wiedźmina. Powrót zestawu, o którym zawsze marzyłam a którego zdobycie w rozsądnej cenie było praktycznie niemożliwe to wiadomość, na którą czekałam od dawna, podobnie tak samo, jak inni fani tej serii.

LEGO Icons Medieval Market Square (10332) - opis zestawu

Nowy zestaw zostanie wydany w serii LEGO Icons. W internecie pojawiły się przecieki na temat nowego średniowiecznego rynku od LEGO. Zestaw nazwano Lego Icons Medieval Market Square (10332) i chociaż zapewne jego twórcy inspirowali się zestawem z 2009 roku, to nowy rynek wygląda inaczej niż wersja LEGO Castle. Ogólne zasady zostały zachowane mamy tu modułową zabudowę składającą się z kilku budynków, stoiska sklepowe i drzewo na środku rynku. Zmieniono jednak rodzaj budynków i kolorystykę. W nowym zestawie zbudujemy:

  • wieżę strażniczą z siedzibą poborcy podatkowego,
  • zajazd,
  • dom wytwórcy serów,
  • pracownię cieśli i wytwórcy tarcz,
  • oraz niewielką chatkę z ogródkiem warzywnym i ulem.

W zestawie jest nowy rodzaj kozy - ta w zestawie jest szara. Chociaż nie jest to wznowienie starej wersji, na które czekają fani, to nie da się ukryć, że nowy średniowieczny rynek od LEGO robi duże wrażenie.

LEGO Icons Średniowieczny rynek (10332) – premiera, cena

Jak podają przecieki m.in. na Reddit, zestaw swoją premierę będzie miał na początku marca 2024, będzie się składał z 3304 elementów, a jego cena będzie wynosić ok. 230 dol, czyli po przeliczeniu ok. 940 zł.

Czy Lego to zabawa dla dorosłych? | Tak trzeba żyć #14 Eska

Twierdza Kaer Morhen w wersji LEGO? Czemu nie! Zobaczcie w naszej galerii!