LEGO

LEGO Ideas. Zachwycający zestaw LEGO Dragons Keep: Journey’s End inspirowany kultową grą RPG Dungeons and Dragons

2024-01-30 10:12

Z okazji 50 rocznicy powstania kultowej gry RPG Dungeons and Dragons LEGO postanowiło wydać niesamowity zestaw nawiązujący do gry RPG DnD. Znajdziecie w nim lochy, smoka i drużynę dzielnych bohaterów. Zobaczcie, jak wygląda i ile będzie kosztować zestaw Dragons Keep: Journey’s End.

Gra Dungeons & Dragons nazywana też D&D lub DnD powstała pierwotnie jako fabularna gra role-playing game (RPG). Jej twórcami byli Gary Gygax i Dave Arneson. Pierwszy podręcznik do DnD został opublikowany w 1974 roku. Od tego czasu minęło już 50 lat, a grono tego fantastycznego świata nadal się rozrasta. W ostatnich latach słynne RPG poznają nowe pokolenia dzięki serialowi Stranger Things, filmowi Dungeons & Dragons: Złodziejski honor i grze Baldur's Gate 3.

LEGO Dungeons & Dragons

LEGO wielokrotnie wydawało zestawy nawiązujące do popularnych książek czy gier takich jak zestawy z serii Harry Potter, czy Star Wars. Firma poinformowała, że w 2024 wyda kilka projektów nagrodzonych w ramach programu LEGO Ideas, wśród nich będzie niezwykły zamek stworzony przez BoltBuilds. Fani świata Dungeons and Dragons będą niewątpliwie zachwyceni, mogąc zbudować zamek z groźnymi lochami i strzegącym ich smokiem. Zestaw D&D od LEGO Dragons Keep: Journey's End (21348) ma składać się z 3745 klocków i kosztować będzie 359.99 dolarów (czyli około 1 500 zł). W zestawie znajdziecie karczmę w której „należy zebrać drużynę” i w której zaczyna się każda dobra przygoda RPG. Nad nią górują ruiny zamku strzeżone przez potężnego zielonego smoka. Po jego pokonaniu bohaterowie będą mogli eksplorować wieżę z ukrytymi pułapkami i niebezpieczne lochu, w których skarbów pilnuje znany fanom DnD beholder. Zestaw Dragons Keep: Journey’s End ma pojawić się w sklepach w kwietniu 2024 roku. Skoro fani D&D doczekali się swojego zestawu, to może istnieje szansa, że pojawią się również zestawy LEGO Wiedźmin?

Jak dużo pamiętasz z serii gier Baldur's Gate? Ten QUIZ sprawdzi twoją wiedzę przed 3 częścią

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się twierdza z prologu Baldur’s Gate 1?
Jedna z największych kolekcji LEGO