LEGO

LEGO NASA. Zestawy kosmiczne dla fanów na 2024 r. Rakiety, promy, pojazdy i wiele więcej

2024-06-13 7:53

Niezależnie od tego, jakiego zestawu o tematyce kosmicznej szukasz, prawdopodobnie znajdziesz go w tym artykule. Nieważne, czy interesują was rakiety, promy, bazy badawcze czy coś innego, sprawdźcie wybrane przez nas najlepsze zestawy kosmiczne LEGO i wybierzcie coś dla siebie!

Spis treści

  1. Prom kosmiczny NASA
  2. LEGO NASA Lądownik księżycowy Apollo 11
  3. LEGO Centrum startu rakiet
  4. LEGO Księżycowy pojazd wędrowny
  5. LEGO Ideas Kobiety z NASA

Prom kosmiczny NASA

Jeśli jesteś fanem kosmosu, nie można zaprzeczyć, że zestaw Lego NASA Space Shuttle Discovery to jeden z najlepszych zestawów jakie widziałeś. To autentyczne odtworzenie prawdziwego wahadłowca Discovery NASA, zawierające realistyczne elementy, takie jak otwierana komora ładunkowa, chowane podwozie i pięć miejsc dla załogi.

Czytaj też: LEGO Star Wars 2024. Niesamowite zestawy na 25. rocznicę! R2-D2 i Tantive IV

NASA Space Shuttle Discovery

i

Autor: LEGO

LEGO NASA Lądownik księżycowy Apollo 11

Dla każdego fana kosmosu replika lądownika księżycowego Apollo 11 jest natychmiastowo rozpoznawalna. Lego nie szczędziło prawie żadnych szczegółów, ożywiając go, aby ten wyglądał tak jak oryginał - oczywiście tak, jak pozwalają na to plastikowe klocki LEGO. W rezultacie powstał wspaniały eksponat, doskonale ukazujący moment, w którym człowiek stanął na Księżycu w 1969 roku.

Lego NASA Apollo 11 Lunar Lander

i

Autor: LEGO

LEGO Centrum startu rakiet

W tym zestawie znajdziemy realistyczną rakietę inspirowaną Artemidą, powrotem NASA na Księżyc. W zestawie znajduje się także spory wybór minifigurek: w sumie sześć, w tym astronauci, naukowcy i robotnicy. Jest tu w zasadzie wszystko, czego potrzebuje dziecko oraz oczywiście dorosły, aby zorganizować własny start rakiety.

LEGO Rocket Launch Center

i

Autor: LEGO

LEGO Księżycowy pojazd wędrowny

Ten księżycowy pojazd wędrowny z 12 kołami to fantastycznie wyglądająca zabawka kosmiczna. To kolejny zestaw oparty na koncepcji Artemidy, tym razem dla łazika księżycowego NASA. Otwiera się z tyłu, zapewniając miejsce do siedzenia dla minifigurki astronauty, a także miejsce dla jednego na miejscu kierowcy.

LEGO Lunar Roving Vehicle

i

Autor: LEGO

LEGO Ideas Kobiety z NASA

To zestaw trzech modeli LEGO przedstawiające kobiety, które wywarły znaczący wpływ na pracę NASA. Nancy Grace Roman ma ruchomy model teleskopu Hubble'a i zamontowany obraz mgławicy planetarnej. W tym samym czasie Margaret Hamilton siedzi obok stosu przypominających książki elementów, które reprezentują liczne księgi zawierające wykaz kodów źródłowych, które napisała dla komputera nawigacyjnego Apollo (AGC). Zestaw uzupełnia model promu kosmicznego Challenger, po których bokach stoją Mae Jemison i Sally Ride.

LEGO Ideas Women of NASA

i

Autor: Brickset
Ł. JASINA: ROSJA JEST BARDZO DALEKO OD UPADKU

Quiz o kosmosie: Jak dobrze znasz planety Układu Słonecznego?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: Którą planetą od Słońca jest Ziemia?
Ziemia