LEGO Cyberpunk

i

Autor: zusammengebaut https://zusammengebaut.com/riesiges-lego-cyberpunk-modell-von-80-leuten-interview-und-bilder-169348/

Cyberpunk

LEGO: Zestaw Cyberpunk 2077! Ogromne Night City zachwyca fanów

2024-06-21 7:41

Podczas jednego z największych konwentów z klockami Lego Brickworld Chicago 2023 ponownie mogliśmy obserwować niesamowity projekt "New Hashima". Gargantuiczne miasto zostało stworzone na bazie opisów jednej z odmian fantastyki naukowej. Nad Cyberpunkowym projektem pracowało 80 budowniczych i użyto do projektu ponad 900 tys. klocków!

Swoją obecnością podczas Brickworld Chicago 2023 ponownie zaszczycił nas Stefan Formentano. Wraz z innymi budowniczymi w 2020 roku na cześć takich miast, jak tych z produkcji „Sędzia Dredd”, czy „Blade Runner” postanowił on rozpocząć pracę nad metropolią o nazwie "New Hashima". Budowla swoje gargantuiczne rozmiary około 6 metrów sześciennych zawdzięcza 80 budowniczym, ponad 20 artystom i pomocnikom technicznym. Koło takiego projektu nie można przejść obojętnie!

Dystopijna wizja świata z klocków Lego

Gdy spojrzymy na New Hashime, momentalnie przychodzą nam do głowy takie miasta jak Night City, czy dystopijna wizja Los Angeles przedstawiona w filmie Blade Runner. Dokładnie dzięki takim tworom możemy być świadkami tej niesamowitej budowli z klocków Lego. W mieście nie zabrakło mega budynków, wież radiowych oraz zakorkowanych ulic miasta przyszłości. Oszałamiający efekt tworzy również oświetlenie za sprawą lampionów i bilbordów charakterystycznych dla tej odmiany fantastyki naukowej.

LEGO Cyberpunk

i

Autor: zusammengebaut https://zusammengebaut.com/riesiges-lego-cyberpunk-modell-von-80-leuten-interview-und-bilder-169348/

New Hasmima pozwala zatopić się w świat Cyberpunka, odzwierciedlając przy tym jego trzy główne zasady - Miasto, Maszyna, Masa. Metropolia jest ogromna, a każdy z jej poziomów zabierze nas do innych warstw życia w społeczeństwie. Za dnia możemy przyglądać się pracownikom, walce policjantów z cyberprzestępczością, a w nocy przenieść się do "Night City".

Klockowe miasto jest wzorowane na prawdziwej japońskiej wyspie Hashima, znanej także jako Gunkanjima. Inspiracją dla budowniczych nie bez powodu była właśnie ta lokalizacja. Guankanjime uznaje się za opuszczoną i cieszącą się złą sławą przez brak godziwych warunków dla ludzi.

Masa pracy i poświęcenia

Na powstanie New Hashimy pracowało ponad 80 osób. Ludzie z różnych krajów wspierało inicjatywę, często budując własne elementy z dala od docelowej budowli. Zaangażowani w projekt byli również projektanci i specjaliści od elektryki, którzy ożywili miasto za sprawą świateł i ruchomym billboardom. Główny projektant, Stefan Formentano w rozmowie z the LEGO CPA przyznał, że na miasto zużyto około 900 tysięcy klocków. Dodatkowo w najwyższym punkcie mierzy ona prawie 4 metry wysokości, a zbudowana jest na placu o powierzchni około 6 na 6 metrów.

Jeżeli jesteście zainteresowani większą dozą informacji na temat geniuszu budowniczych, to odsyłamy was do ponad dwugodzinnego filmu poświęconemu New Hashimie. Ekipa z Beyond the Brick przybliży wam poziomy miasta oraz pokaże, co dokładnie się w niej znajduje.

Futbologia 2023.06.21 odc.2

Quiz. Wspomnienia z dzieciństwa lat 90. Ile pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Co można było znaleźć w opakowaniu gum ze zdjęcia?
Gumy Turbo