E-sport

Lodis otwiera gaming house! Drużyna 1.Ultraligi buduje most między e-sportem a studentami uniwersytetu Zielonogórskiego

2024-06-11 10:03

E-sport prężnie rozwija się w Polsce, jednak nadal brakuje mu sporo, aby doścignąć inne kraje na świecie. Chociaż buzują w nas emocje związane z pro gamingiem, w głównej mierze za sprawą legendarnej Złotej Piątki z Virtus Pro, teraz pałeczkę muszą przejąć inne organizacje. Jedną z nich mogą być świeżo upieczeni zawodnicy 1.Ultraligi, Lodis.

Lodis od dłuższego czasu przeciera szlak i dzięki starannym działaniom całej organizacji, pnie się w górę polskiego pro gamingu. Zespół Pana Wojciecha Łopińskiego to nie tylko granie w gry, ponieważ Zielonogórska ekipa zaangażowana jest w wiele pobocznych aktywności. Począwszy od pomocy szpitalom, przez organizowanie turniejów na terenie miasta, czy budowanie mostów pomiędzy studentami/uczniami a e-sportem. Kolejnym tego przykładem będzie uruchomienie gaming house'u już 22 czerwca.

Czytaj też: LODIS: E-sport to nie tylko granie. Świetne inicjatywy Zielonogórskiego zespołu.

Lodis otwiera gaming house. Czas zadbać o przyszłe pokolenia...

Lodis, które jeszcze niedawno świętowało upragniony awans do najlepszych polskich rozgrywek w League of Legends, 1.Ultraligi, teraz może ponownie przekroczyć kamień milowy. Mowa o otwarciu pierwszego w Zielonej Górze gaming house'u wraz z AZS Uniwersytetem Zielonogórskim.

Gaming house nie tylko pozwoli samej organizacji i jej zawodnikom budować więzi potrzebne do osiągania sukcesu, ale też będzie e-sportowym centrum młodzieży. Jak mówi sam Wojciech Łopiński, CEO Lodis - „Gaming house to dla nas coś więcej niż tylko miejsce do grania w gry wideo oraz integracja zawodników. Jako drużyna będziemy chcieli postawić na budowanie mostów pomiędzy młodzieżą a poważnym e-sportem w celu zadbania o przyszłość tej dyscypliny w Polsce. Ponadto turnieje, wydarzenia oraz wspólna rywalizacja będzie tym, czym będzie przyciągać do siebie miejsce zbudowane z pomocą AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

Przyjdź i zobacz sam!

Wielkie otwarcie gaming house'u Lodis oraz AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zaplanowane jest na 22 czerwca od godziny 10:00. Znajdziecie go na campusie uniwersytetu — Ul. Szafrana 8. Wraz z otwarciem będziecie mogli zobaczyć od środka, jak wygląda samo miejsce, gdzie profesjonalni gracze będą rywalizować, a także sami poczuć się jak e-sportowiec!

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?