Harry Potter i Insygnia Śmierci Część II

i

Autor: TVN / Warner Bros

Harry Potter

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera 2024. Kiedy i jak obchodzimy święto?

2024-05-01 20:09

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera 2024 zbliża się wielkimi krokami! To wyjątkowe święto wszystkich miłośników książek i filmów, które opowiadają historię młodego czarodzieja. Sprawdźcie już teraz, kiedy będziemy je obchodzić! Macie jakieś wyjątkowe pomysły na uczczenie tej chwili?

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera 2024 - kiedy jest?

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera 2024 obchodzimy 2 maja. Dlaczego to tak ważna data? Jeśli uważnie czytaliście książki, to powinniście pamiętać, że w siódmym tomie, zatytułowanym Harry Potter i Insygnia Śmierci, właśnie tego dnia obyła się wielka bitwa o Hgowart. To właśnie wtedy Harry Potter pokonał na zawsze Czarnego Pana i położył kres drugiej wojnie czarodziejów w Wielkiej Brytanii. Niestety, to też czas smutku, bo odeszli bohaterowie tacy jak: Remus Lupin, Nimfdora Tonks i Fred Weasley.

By uczcić Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera 2024 fani na całym świecie spotykać się będą, by wspólnie oglądać filmy, czytać książki i wspominać swoje ulubione fragmenty historii. Wielu z nich założy również czarodziejskie szaty. W ręce czytelników trafi również właśnie 2 maja zupełna nowość - książka, która nosi tytuł "Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry'ego Pottera. Kompletny przewodnik po zaklęciach dla czarodziejów i czarownic".

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Harry Potter - kiedy ma urodziny?

Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera to nie jedyne święto, które obchodzić będziemy w tym roku. 31 lipca swoje urodziny świętować będzie J.K.Rowling i Chłopiec, który przeżył! Również wtedy można doskonale bawić się w gronie znajomych. Z tej okazji warto wybrać się na przykład do jednego z licznych w Polsce lokali, które nawiązują tematycznie do świata magii. Są to między innymi:

  • Zaklątek w Warszawie
  • Dziórawy Kocioł w Krakowie
  • Trzy Miotły w Bielsku-Białej
  • Felix Felicis w Gdańsku
  • Pub Pod Trzema Miotłami we Wrocławiu
  • Ministerstwo Tajemnic w Krakowie
  • Espresso Patronum w Łodzi
  • Ministerstwo Magii w Szczecinie

Jak wyglądaliby  bohaterowie książek, jako słodkie szczeniaczki? To musisz zobaczyć! 

Harry Potter QUIZ. Do czego to służy? Rozpoznaj magiczne przedmioty!

Pytanie 1 z 9
Tłuczek to...