Logitech G240 Cloth Gaming Mouse Pad

i

Autor: Logitech

Gadżety

Myszki dla graczy w 2024 r. TOP 5 modeli do 100, 200, 300, 400 i 500 zł

2024-06-09 20:00

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gracza jest dobra myszka. Elektrycznych gryzoni na rynku jest bardzo dużo i często nie wiemy czym kierować się przy wyborze najlepszej dla nas. W poniższym artykule postaramy się przedstawić wam w zależności od ceny najlepsze myszki dostępne na rynku w 2023 roku.

Spis treści

 1. Mysz Gamingowa do 100 zł - Corsair Katar Pro
 2. Mysz Gamingowa do 200 zł - Razer DeathAdder V2
 3. Mysz Gamingowa do 300 zł - Logitech G502 Hero
 4. Mysz Gamingowa do 400 zł - Logitech G703 Lightspeed Hero
 5. Mysz Gamingowa do 500+ zł - Razer Basilisk V3 Pro

Wpierw trzeba sobie zadać bardzo ważne pytanie - jakie cechy powinna mieć najlepsza myszka gamingowa. Takimi zdecydowanie będą ergonomia i błyskawiczny czas reakcji. Mowa tutaj o idealnym dopasowaniu gryzonia do twoich potrzeb oraz kształcie ręki, aby nawet wielogodzinne sesje nie były dla was problematyczne. Drugim ważnym aspektem jest czas reakcji, czyli DPI (dots per inch - punkty na cal). Im szybciej myszka będzie przesuwać się po ekranie monitora, tym lepiej będzie nam się strzelać lub poruszać po mapie. Mówi się, że najlepsze myszki dla gracza powinny mieć w okolicach 16000 - 20000 dpi. Odwiecznym dylematem jest również myszka przewodowa, czy bezprzewodowa. Ze względu na czas reakcji w tańszych modelach zdecydowanie polecamy wybrać tą przewodową, która nie zmaga się z baterią oraz zakłóceniami transmisji danych. Podczas wybierania sprzętu nie wolno zapomnieć również o jego żywotności, aby nawet podczas najbardziej intensywnych rozgrywek nie trzeba było martwić się o jej wytrzymałość. Jeżeli wiemy już, na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu myszki, to przejdźmy do najlepszych z nich w kategorii cenowej od 100 zł do 1000 zł.

Mysz Gamingowa do 100 zł - Corsair Katar Pro

 • Czułość: 12400 DPI
 • Ilość przycisków: 6
 • Łączność: przewodowa

W kategorii myszy dla graczy do 100 zł nie jest łatwo, ponieważ producenci często za taką cenę nie mają do zaoferowania niczego dobrego, czy solidnego. W tej kategorii wyłania się jednak Corsair Katar Pro. Lekka, kompaktowa myszka z maksymalną czułością na poziomie 12400 DPI. Dodatkowo za sprawą programu Corsair iClue możemy wprowadzić w niej parę modyfikacji, takie jak na przykład programowanie jej sześciu przycisków oraz regulacja poziomu DPI od zaledwie 200. W dobrym uchwycie pomagają jej antypoślizgowe panele boczne, a ozdabia ją niewielka rolka z podświetleniem RGB.

Mysz PC

i

Autor: x-kom https://www.x-kom.pl/p/589023-myszka-przewodowa-corsair-katar-pro.html Link: https://www.x-kom.pl/p/589023-myszka-przewodowa-corsair-katar-pro.html

Mysz Gamingowa do 200 zł - Razer DeathAdder V2

 • Czułość: 20000 DPI
 • Ilość przycisków: 8
 • Łączność: przewodowa

Absolutnie jestem ogromnym fanem myszek Razera i to nie z powodu jej eleganckiego zielonego koloru, ale gwarancji ceny do jakości. Do 200 zł możemy znaleźć takie cudo jak chociażby Razer DeathAdder V2. Ulepszony czujnik z rozdzielczością 20000 DPI i dokładnością 99,6% wprowadzi was w nowy wymiar rozgrywki za naprawdę niewielką cenę. Prócz bardzo dobrze wyprofilowanej obudowy możemy zahaczyć o oplot kabla, który sprawia, że użytkowanie myszki jest bardziej płynne i szybsze. Do tego z czystym sumieniem mogę przyznać, że Razer DeathAdder V2 jest jedną z najbardziej wytrzymałych myszek. Dla fanów koloru zielonego pozycja obowiązkowa.

Mysz PC

i

Autor: Rtings https://www.rtings.com/mouse/reviews/razer/deathadder-v2 Link: https://www.rtings.com/mouse/reviews/razer/deathadder-v2

Mysz Gamingowa do 300 zł - Logitech G502 Hero

 • Czułość: 25600 DPI
 • Ilość przycisków: 11
 • Łączność: przewodowa

Wchodzimy powoli w segment myszek wybieranych bardzo często przez zawodowców oraz streamerów. Mając do dyspozycji 300 zł na nowy sprzęt, warto pochylić się nad firmą Logitech i jej myszce G502 Hero. Boczne oraz górne przyciski zapewniają, aż 11 programowalnych elementów. Dokładając do tego jej świetny krój, sensor HERO gwarantujący precyzję nowej generacji, obciążniki pozwalające na zmianę rozkładu myszy, to w rezultacie wyłania nam się bardzo dobra mysz dla każdego gracza w przystępnej cenie.

Mysz PC

i

Autor: X-kom X-kom

Mysz Gamingowa do 400 zł - Logitech G703 Lightspeed Hero

 • Czułość: 25600 DPI
 • Ilość przycisków: 6
 • Łączność: bezprzewodowa

Wcześniej wspominaliśmy o przewadze mysz przewodowych nad bezprzewodowymi, jednak nie wymienić w tym rankingu Logitecha G704 Lightspeed Hero byłoby grzechem. Efektowny i co ważniejsze ergonomiczny design pozwolił firmie stworzyć naprawdę świetną mysz dla graczy. Za sprawą łączności Lightspeed bezprzewodowy sprzęt nie traci na czasie reakcji oraz wydajności. Problemem nie stanowi nawet akumulator, który wystarczy na 60 godzin zabawy. Kapitalna czułość 25600 DPI, ciężarki regulujące wagę myszy, podświetlenia RGB oraz gumowe panele stawiają ją na pierwszym miejscu w kategorii myszek do 400 zł.

Mysz PC

i

Autor: RTV EURO AGD https://www.euro.com.pl/myszy/logitech-mysz-logitech-g703-lightspeed-hero.bhtml?gclid=CjwKCAjwp6CkBhB_EiwAlQVyxdaFGH3Nze324HfxcjOX6sHA-08vwfvQDvn2crg8b5W-zBCT1RFt1hoCfGMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Link: https://www.euro.com.pl/myszy/logitech-mysz-logitech-g703-lightspeed-hero.bhtml?gclid=CjwKCAjwp6CkBhB_EiwAlQVyxdaFGH3Nze324HfxcjOX6sHA-08vwfvQDvn2crg8b5W-zBCT1RFt1hoCfGMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mysz Gamingowa do 500+ zł - Razer Basilisk V3 Pro

 • Czułość: 30000 DPI
 • Ilość przycisków: 11
 • Łączność: bezprzewodowa

Jeżeli postanowimy przeznaczyć na myszkę ponad 500 zł, to zdecydowanie nasze oczy powinny zwrócić się ponownie w stronę firmy Razer. Ich flagowa myszka Razer Basilisk V3 Pro korzysta z najnowszego sensora Focus Pro 30k o czułości 30000 DPI. Myszkę użyjemy niemalże wszędzie, również i na szkle. 10 programowalnych przycisków rozmieszczone są w idealnych miejscach, kolory RGB rozpraszają się na wiele stron, obudowa myszki jest skrojona pod graczy, a akumulator pozwoli nam bawić się przez 90 godzin. Koszt Razer Basilisk V3 Pro to około 600-700zł.

Mysz PC

i

Autor: Rtings https://www.rtings.com/mouse/reviews/razer/basilisk-v3-pro Link: https://www.rtings.com/mouse/reviews/razer/basilisk-v3-pro
Top 5 najseksowniejszych postaci z gier komputerowych

Tablice rejestracyjne z czasów PRL. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Tablice ZA, ZM i ZC oznaczały auto z: