Najlepsze książki na Dzień Ojca 2024! Pozycje idealne na prezent dla taty!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Książki

Najlepsze książki na Dzień Ojca 2024! Pozycje idealne na prezent dla taty!

2024-06-23 10:32

Dzień Ojca 2024 to szczególne święto. Warto nie tylko spotkać się z tatą lecz również wręczyć mu miły upominek! Jeśli wasz ojciec jest miłośnikiem książek, to dobrze trafiliście! W tym artykule znajdziecie listę książek wydanych w 2024 roku, które idealnie nadają się na prezent! Sami również chętnie je przeczytacie!

Jaki prezent na Dzień Ojca 2024? Idealnie sprawdzi się dobra książka! Specjalnie dla was zebraliśmy nowości wydawnicze z 2024 roku. Wśród nich są książki historyczne, fantasy, horrory i kryminały. Dzięki temu łatwiej będzie wam wybrać takie, które z pewnością spodobają się waszemu tacie! Sami również możecie po nie sięgnąć! Lista książek na prezent na Dzień Ojca 2024 znajduje się poniżej.

Spis treści

  1. Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów - Dariusz Koźlenko
  2. Orkiestra uliczna z Chmielnej - Maciej Klociński
  3. Z wykrywaczem przez Polskę. Zabór pruski - Olaf Popkiewicz
  4. Cristiano Ronaldo. Sportowi giganci - Mateusz Miga
  5. Zbędni - Wojciech Chmielarz
  6. Amantki II Rzeczypospolitej - Marek Teler
  7. Zamek Gardłorzeziec - Stanisław Kluczek 

Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów - Dariusz Koźlenko

„Sami swoi” to książka o powstawaniu komedii wszech czasów, pełna anegdot i wspomnień. Rozmowa autora z Sylwestrem Chęcińskim przywołuje klimat lat sześćdziesiątych, ukazuje wybitnych aktorów – m.in. Wacława Kowalskiego (Pawlaka)i Władysława Hańczę (Kargula) – od nowej, mało znanej strony. Film – bez wątpienia kultowy – do dziś bawi i wzrusza widzów, a słowa „sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie” pamięta każdy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Orkiestra uliczna z Chmielnej - Maciej Klociński

Pierwsza na polskim rynku książka prezentująca zarys dziejów Orkiestry z Chmielnej. Historia zespołu, działalności muzyków, funkcjonowania audiosfery od dwudziestolecia międzywojennego po współczesność została ujęta w szczególnym kontekście przeobrażającej się Warszawy. Maciej Klociński, przedstawiając Orkiestrę od jej kabaretowych początków, dalej w repertuarze wojennym i okupacyjnym, a potem estradowym, który pozwolił muzykom na odważne kreowanie swoistej mody na retro, pokazuje także złożony charakter stolicy – przedwojennej, wówczas barwnej i nowoczesnej, później złamanej przez wojnę, walczącej z okupantem, powstającej z gruzów, zmieniającej się wraz z pojawieniem się technologii i popkultury. Orkiestra uliczna z Chmielnej przez dziesięciolecia zajmowała swoje miejsce w burzliwym życiu Warszawy, a skomplikowane dzieje funkcjonowania i odbioru tej grupy odzwierciedlają wiele cech dwudziestowiecznej Warszawy. Opowiedzianą historie Orkiestry Autor publikacji uzupełnia unikatowymi fotografiami, tekstami niektórych szlagierów, dyskografią i aneksami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Z wykrywaczem przez Polskę. Zabór pruski - Olaf Popkiewicz

Olaf Popkiewicz, archeolog, dziennikarz, autor podcastów i poszukiwacz skarbów, redaktor programu POSZUKIWACZE HISTORII, wyrusza w fascynującą podróż przez Polskę.

Co było oczkiem w głowie Führera? Po kim zostały tylko guziki? Bursztynowa Komnata nie istnieje?! Słynny eksplorator-archeolog przemierza ziemie dawnego zaboru pruskiego w poszukiwaniu bezcennych skarbów historii. Kilkadziesiąt tysięcy godzin z wykrywaczem w dłoni przekuło się na fascynujący materiał dokumentujący znaleziska, opatrzony mnóstwem zdjęć z miejsc akcji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Cristiano Ronaldo. Sportowi giganci - Mateusz Miga

Cechy szczególne? Błyszczący kolczyk w uchu, wyprostowana sylwetka, idealnie przystrzyżona fryzura i uśmiech od ucha do ucha. Cristiano Ronaldo urodził się na odległej atlantyckiej wyspie, a dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości stał się jednym z najlepszych piłkarzy w historii, bożyszczem kibiców i mediów oraz kolekcjonerem futbolowych rekordów i prestiżowych tytułów.

Z chuderlawego, nieco bezczelnego chłopaka przemienił się w boiskowego atletę, przebojowego przystojniaka-chojraka strzelającego kosmiczne bramki na największych stadionach świata. Jego życie to fantastyczna opowieść o talencie, pracy i bezkompromisowej walce o sukces.

Jak to było - dowiesz się z tej książki.

Książka dla czytelników powyżej dziewiątego roku życia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Zbędni - Wojciech Chmielarz

Pewnej nocy Jan pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrąca dziewczynę. Na co dzień opiekuje się polem namiotowym i bezskutecznie walczy z nałogiem, a tamtego wieczoru po raz kolejny pijany wsiada do samochodu. Strach przed przyznaniem się do niezamierzonego morderstwa jest większy niż jego uczciwość. Zakopuje dziewczynę w lesie i dręczony wyrzutami sumienia przegląda prasę, rozpytuje i szuka. Kim była ta kobieta? I dlaczego nikt jej nie szuka?

Pochodzący z Belgii Jules, jedyny gość pola namiotowego, mieszka w kamperze i mimo okropnej pogody nie wyjeżdża z Polski. Po co tu jest i kim jest odwiedzająca go osoba?

W Kowarach aspirantka Maria Szulej szuka zaginionej dziewczynki. Ktoś porwał Karolinę, ale nie zgłoszono żądania okupu. Tymczasem rodzina wynajmuje detektywa, by ten szukał dowodów przeciw matce dziecka.

Coś dziwnego dzieje się także w nowym pensjonacie Aliny i Mirka. Jedna z pensjonariuszek pojawia się i znika. Posiłki stawia się pod jej drzwiami, a kobietę otacza aura tajemnicy. Czemu mieszka tu już od tylu tygodni? Pensjonatu nie opuszcza natomiast dorosły syn właścicieli. Boi się wszystkiego, a najbardziej karzącej go za najmniejsze przewinienie matki.

Oto świat jest pełen sekretów, mroku i występku. Czy ujawniona w końcu prawda zdoła wszystkich wyzwolić?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Amantki II Rzeczypospolitej - Marek Teler

Trudno wyobrazić sobie przedwojenną polską kinematografię bez pięknych i utalentowanych aktorek, które zachwycały publiczność na wielkim ekranie. Jadwiga Smosarska, Ina Benita, Elżbieta Barszczewska… Gwiazdy te miały liczne grono wielbicieli, którzy wymieniali się ich fotosami, zrzeszali się w kluby, a nawet pisali do nich listy i to nie tylko z prośbą o autograf. Z kolei prasa lat 30. rozpisywała się nie tylko na temat ich kolejnych ról filmowych i teatralnych, ale też chętnie dopytywała je o szczegóły ich życia prywatnego.

Wybuch II wojny światowej w większości zaprzepaścił ich rozwijające się kariery. Część z nich wybrała życie na emigracji, a te, które pozostały w Polsce, w dużej mierze zaangażowały się w działalność konspiracyjną. Niektóre podjęły jednak wówczas kontrowersyjne decyzje, które położyły się cieniem na ich życiorysach. W powojennej rzeczywistości nie odzyskały już swojej dawnej świetności, a w filmach powierzano im co najwyżej role drugoplanowe i epizodyczne.

Na podstawie artykułów prasowych, dokumentów i wspomnień rodzin gwiazd Marek Teler przedstawia historie dwunastu przedwojennych aktorek, zarówno tych, które trwale zapisały się w historii kina i teatru, jak i tych, które po latach popadły w zapomnienie. Prezentuje nie tylko ich bogaty artystyczny dorobek, ale też opisuje ich skomplikowane wojenne perypetie i przybliża nieznane fakty z ich życia prywatnego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Zamek Gardłorzeziec - Stanisław Kluczek 

Wielki najazd tatarów pustoszy ziemie Rzeczpospolitej.

Płoną wsie i miasteczka, a najeźdźcy biorą obfity jasyr. Jedni w panice kryją się w lasach i za murami zamków, inni tracą wolność i życie. Kiedy ranna matka umiera, jej ośmioletni syn zna tylko swoje imię. Dorastający Zbyszko zakochuje się w córce swoich opiekunów. Okrutny los postanawia rozdzielić kochanków. Załamany chłopak przystaje do oddziału, który rusza do boju z tatarami, nieustannie nękających mieszkańców korony. Pogoń za ukochaną zawiedzie go aż do Stambułu, gdzie będzie zmuszony stawić czoło wezyrowi Ibrahimowi. 

Czy jasyr oznacza wyrok dla pojmanych?Czy da się uciec z lochów zamku Gardłorzeziec?Czy młody polski rycerz może uratować zakon Kawalerów Rodyjskich?Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Gwiezdne Wojny QUIZ. Sprawdź, czy wiesz kim był Darth Vader

Pytanie 1 z 12
Kto wyszkolił Darth Vadera na jednego z najsilniejszych Lordów Sith?