Anime

Naruto — 8 anime dla fanów w 2024 r. Świetne perełki, które ominąłeś

2024-06-28 7:22

W świecie anime można powiedzieć, że widzieliśmy już niemalże wszystko, więc najczęściej zamiast zasiadać do nowych produkcji, powracamy do takich klasyków jak Dragon Ball, Ghost in the Shell, czy Naruto. Jakie japońskie seriale animowane powinniście obejrzeć, jeśli kochacie historię Naruto Uzamakiego? Mamy odpowiedź!

Spis treści

  1. Sprawdź też inne nasze artykuły o tematyce Anime!
  2. Sherlock Hound
  3. The Seven Deadly Sins
  4. Gintama
  5. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba
  6. Bleach
  7. Jujutsu Kaisen
  8. Shaman King
  9. Soul Eater
  10. Sprawdź też nasze QUIZY anime

Podróż Naruto Uzumakiego od nowicjusza shinobi do Hokage z Wioski Ukrytej Wśród Liści Drzew to materiał, z którego powstają kolejne świetne produkcje. Naruto kronikuje przygody tytułowego bohatera w aż 770 odcinkach, co wciąż jest wyczynem wartym obejrzenia. Naruto z łatwością podkreśla cechy charakterystyczne dla anime shonen: podróż bohatera, przyjaźń zwycięża wszystko oraz wartość ciężkiej pracy i wytrwałości. Na szczęście widzowie, którzy chcą więcej akcji w anime, niekoniecznie muszą oglądać kolejną serię ponad 500 odcinków. W rzeczywistości niektóre anime mogą mieć taki sam wpływ jak Naruto, a jednocześnie pakują wszystko w swoje własne, unikalne, skondensowane narracje. Rzućmy okiem na inne świetne anime podobne do Naruto.

Sprawdź też inne nasze artykuły o tematyce Anime!

Sherlock Hound

Wyreżyserowany przez legendarnego Hayao Miyazakiego ze Studia Ghibli, Sherlock Hound przedstawia antropomorficzne zwierzęta rozwiązujące zagadki w każdym odcinku! Chociaż czasami brakuje mu wyższej stawki, serialowi nadal udaje się dostarczać doskonałe historie w każdym z nich. Ponadto cały serial jest legalny i bezpłatnie dostępny w serwisie YouTube.

Sherlock Hound

i

Autor: Amazon Prime

The Seven Deadly Sins

W krainie Britannia rycerze The Seven Deadly Sins pragną odkupić swoje imię po tym, jak zostali oskarżeni o planowanie zamachu stanu na Królestwo Liones. Seria wydarzeń sprawi, że przywódca Grzechów, Meliodas, zreformuje drużynę i zacznie walczyć ze swoim bratem.

Być może interesujące w The Seven Deadly Sins jest to, że każdy członek zespołu ma zdolności w unikalny sposób powiązane z grzechami i cnotami, które reprezentują. Anime może pochwalić się także całkiem nowym podejściem do idei ludzi, demonów i innych mitologicznych stworzeń.

The Seven Deadly Sins

i

Autor: Netflix

Gintama

Nawet jeśli nigdy nie osiągnęła takiego poziomu popularności jak One Piece czy Naruto, Gintama była mimo to podstawą shonen jump przez większość lat. Anime otrzymało także ponad 300 odcinków, a większość sezonów spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Zasadniczo każdy, kto interesuje się bitwą shonen, powinien przeczytać lub obejrzeć Gintamę, ale powinien przygotować się na drastycznie odmienne doświadczenie niż większość jej długoletnich rówieśników. W pierwszej połowie serialu, ten składa się głównie z samodzielnych odcinków komediowych, z okazjonalnymi dodatkami akcji.

Niezależnie od upodobań gatunkowych, Gintama jest zarówno świetną komedią, jak i fantastycznym anime akcji. Pierwsze segmenty często parodiują inne popularne filmy shonen, w tym Naruto, i mają tendencję do podążania w bardzo dzikim i nieprzewidywalnym kierunku. Kiedy uwaga skupia się na dramacie i walkach, Gintama dostarcza jedne z najbardziej brutalnych sekwencji w Battle Shonen.

Gintama

i

Autor: Duniaku

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

Spokojne życie Tanjiro Kamado w Japonii ery Taisho kończy się nagle, gdy demony zabijają jego rodziców i rzucają demoniczną klątwę na jego siostrę Nezuko. Wkrótce Tanjiro dołącza do Korpusu Zabójców Demonów, tajnej kadry ludzi wyszkolonych do walki z zagrożeniem ze strony demonów w tej krainie.

Fani Naruto docenią Demon Slayer i jego silne przywiązanie do tematów sprawiedliwości, przyjaźni i pokonywania wytrwałości. Miłośnicy akcji będą także podziwiać anime za unikalną koncepcję stylów, wciągającą walkę i zapierające dech w piersiach sekwencje akcji.

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

i

Autor: Netflix

Bleach

Podczas gdy Naruto bada podróż tytułowego shinobi do zostania Hokage, Bleach śledzi przygody Ichigo Kurosakiego, który chroni świat przed nadprzyrodzonymi zagrożeniami. Ichigo zostaje wciągnięty w sprawy Soul Society, gdy przyjmuje rolę Zastępczego Shinigami. Na początku spokojny bohater ma za zadanie eliminować Pustki i zachować równowagę pomiędzy światem żywych i umarłych.

Na nieszczęście dla Ichigo jego zaangażowanie wkrótce przyciągnie uwagę podejrzanych mocy w Soul Society. Widzowie zaintrygowani tym założeniem pokochają intensywne bitwy Bleacha, podkreślone przez specjalizację autora Tite Kubo w tworzeniu unikalnych umiejętności i technik.

Bleach

i

Autor: IMDB

Jujutsu Kaisen

Wraz z My Hero Academia i Demon Slayer, Jujutsu Kaisen jest prawdopodobnie największym anime typu Battle Shone ostatnich pięciu lat. Manga Gege Akutamiego jest po prostu fantastyczna, a MAPPA ogólnie wykonała godną podziwu robotę, adaptując materiał źródłowy do postaci animowanej. Silny i napędzany chęcią spełnienia oczekiwań dziadka, Yuji Itadori zostaje wystawiony na działanie świata klątw i czarowników, którzy kontrolują je. Splot niefortunnych sytuacji sprawia, że Yuji staje się nosicielem potężnej Klątwy, co niesie ze sobą pewne korzyści, ale jednocześnie naraża bohatera na ciągłe ryzyko utraty kontroli.

Jujutsu Kaisen łączy szybkie tempo i dobrze choreograficzną akcję z nieodłącznie urzekającymi postaciami, zarówno jeśli chodzi o bohaterów, jak i złoczyńców. Podobnie jak w przypadku Naruto, Yuji uczy się swojego zawodu czarownika poprzez współpracę z dwoma innymi uczniami, z których wszyscy są pod okiem potężnego Satoru Gojo.

Jujutsu Kaisen

i

Autor: IMDB

Shaman King

Akcja Shaman King rozgrywa się w świecie, w którym szamani łączą świat rzeczywisty i życie pozagrobowe. Dzięki więziom z duchami Szaman może uzyskać potężne zdolności. Jednakże kontakt z Wielkim Duchem może dać Szamanowi wystarczającą moc, aby przekształcić świat na jego obraz. W tym celu szamani biorą udział w Walce Szamanów, turnieju odbywającym się raz na 500 lat.

W przeciwieństwie do Naruto, bohater Króla Szamanów, Yoh Asakura, jest w równym stopniu cichy, jak i łagodny. Jednak Yoh jest zawsze gotowy bronić swoich przyjaciół z pomocą Amidamaru, swojego ducha wojownika. Podobnie jak Naruto, Shaman King może poszczycić się niesamowitymi walkami i unikalnymi zestawami mocy, które czynią każdą postać wyjątkową. Jej proste założenie, które prowadzi do Walki Szamanów, przypomina egzaminy na Chunina Naruto, ale tym razem stawką jest cały świat.

Shaman King

i

Autor: IMDB

Soul Eater

Soul Eater zabiera widzów do zaświatów, gdzie Akademia Mistrzów Broni Śmierci szkoli uczniów w polowaniu na dusze złych ludzi, czarownic i innych nadprzyrodzonych istot, na czele której stoi sama Śmierć. W tej historii Maka Albarn i Soul Eater łączą siły z innymi uczniami, aby powstrzymać wszechobecne zagrożenie ze strony czarownic. Zwłaszcza Meduza wydaje się mieć złowieszczy spisek, który wywróci do góry nogami status quo zaświatów. Soul Eater to pozycja obowiązkowa dla fanów Naruto ze względu na niesamowite sceny akcji, ciekawe koncepcje mocy i mocne motywy przyjaźni.

Soul Eater

i

Autor: IMDB

Sprawdź też nasze QUIZY anime

M jak miłość. Bartek ujawni Barbarze wstrząsającą prawdę o Uli. Opętała ją sekta! Nie będzie już odwrotu

Naruto QUIZ: Sprawdź, ile wiesz o Naruto Uzumakim

Pytanie 1 z 13
Co robi nasz nadpobudliwy ninja na początku historii, Naruto, kiedy po raz pierwszy pojawia się w mandze?
Listen on Spreaker.