9INE

Counter Strike Global Offensive

Niemożliwe nie istnieje! 9INE z bilansem 3-0 awansuje na Majora

2023-04-12 19:16

Zawodnicy 9INE stanęli przed historycznym momentem, w którym już drugiego dnia mogli zarezerwować sobie miejsce na ostatnich finałach Mistrzostw Świata w Paryżu. Jednak wpierw trzeba było pokonać bardzo mocny zespół Vitality.

Ostatni raz cały skład Polaków na Majorze mieliśmy okazję oglądać 8 września 2016 roku, a teraz 9INE może powtórzyć historię złotej piątki i dołączyć do najlepszych elitarnych drużyn na całym świecie. W meczu o status legendy Polacy zawalczyli z formacją Mathieu "ZywOo” Herbaut w systemie Best Of 3, a na transmisji live stokrotkom Nawrota kibicowało ponad 65 tysięcy widzów!

Starcie gigantów rozpoczęliśmy od mapy De_Vertigo wybraną przez ekipę dziewiątek. Na naszą niekorzyść świetnie rozpoczyna ZywOo, który w rundzie pistoletowej strzela trzy headshot’y. Na odpowiedz naszych zawodników, nie musieliśmy czekać długo, bo już w 4-rundzie oglądaliśmy wyrównanie, a następnie wyjście na prowadzenie. Od rezultatu 8-2, nasi rywale zmienili swój styl gry i zdecydowanie przyspieszyli swoją rozgrywkę, co zaczęło gubić naszych reprezentantów. Finalnie ostatnia runda pierwszej połowy pada naszym łupem, a na przerwę schodziliśmy z wynikiem 9-6. Ponownie, drugi najlepszy zawodnik świata funduje pistoletówkę swoim kompanom, co skutkuje szybkim doprowadzeniem do wyrównania w 18-turze. Oba zespoły przerzucały się zdobytymi punktami, aż do 22-rundy, ponieważ wtedy domykanie spotkania rozpoczęli Polacy. Świetny timing w obronie oraz wspólna praca doprowadziła do zdobycia pierwszej mapy 16-11 przez 9INE!

Rywalizacja przeniosła się na Anubis wybrany przez Francuzów, którzy byli mocno zdesperowani do wyrównania w całym spotkaniu. Otwarcie po CT naszych zawodników można podsumować słowem tarapaty. Przełomowa runda dla 9INE nadeszła w połowie pierwszej części meczu, po wygranym eco! Najważniejszą informacją było mocne skrócenie dystansu do rywali i z uśmiechem na twarzy kończyliśmy 15-rundę z rezultatem 7-8. Wreszcie udaje nam się wygrać rundę pistoletową, w szczególności za sprawą dwóm fragom Goofy’iego i dzięki temu świetnie wchodzimy w stronę TT! Po objęciu prowadzenia przez dziewiątki już do końca meczu oglądaliśmy ich w roli goniących po swój bilet na Majora. Team Vitality wywiesza białą flagę po kolejnym niesamowitym meczu Aleksandra „Hadesa” Miskiewicza i spółki. Z rezultatem 16-11 meldujemy się w fazie legend BLAST.Tv Paris Major 2023!

Jedziemy z 9INE do Paryża

Polską formację podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Counter Strike'u Global Offensive śledzić będziemy mogli od 5 maja i mamy nadzieję, że ich pobyt przedłuży się, aż do 21 maja, czyli wielkiego finału! Paryż będzie biało czerwony!