Screen ze zwiastuna

i

Autor: internet

Gry planszowe

Nowa gra „Wiedźmin: Stary Świat”. Zwiastun gry i data premiery

2023-04-28 16:31

Już wkrótce na rynku pojawi się nowa gra „Wiedźmin: Stary Świat”. Podano już oficjalną datą premiery. A na zwiastunie możecie zobaczyć, jak wygląda gra planszowa osadzona w uniwersum Wiedźmina. Sprawdźcie, jak wygląda i na czym polega rozgrywka.

Gra planszowa „Wiedźmin: Stary Świat”

Produkty tworzone pod marką „Wiedźmin” cieszą się nadal dużą popularnością i chociaż niektóre dzieła mocno odbiegają od świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, to nadal zainteresowanie tym uniwersum jest olbrzymie. Już wkrótce pojawi się nowa planszówka, z którą gracze od jakiegoś czasu wiążą spore nadzieje. Gra „Wiedźmin: Stary Świat” to gra planszowa osadzona w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Jak przeczytać można w materiałach prasowych:„W grze Wiedźmin: Stary Świat każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę, wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole.”

W trakcie rozgrywki gracze będą tworzyć unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Wykonywane w trakcie rozgrywki wiedźmińskie zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą graczom zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać umiejętności.

Naszym zdaniem gra, którą zaprezentowano na zwiastunie, wygląda znakomicie i jeśli wierzyć zapewnieniom autora Łukasza Woźniaka, pozwoli ona graczom przenieść się w świat Wiedźmina i tworzyć niesamowite historie.

Premiera gry ma odbyć się 21 czerwca 2023 roku.

W sklepie internetowym Rebel grę już teraz można kupić w przedsprzedaży w 2 wariantach.

Wersja standardowa ma kosztować 269,95 zł w przedsprzedaży, 299,95 zł po premierze. Za wersję w edycji Deluxe zapłacicie 499,95 zł w przedsprzedaży, 549,95 zł po premierze.