Nowa książka dla fanów Tolkiena. Wracamy do Śródziemia!

i

Autor: Oficjalna okładka książki Zdjęcie poglądowe

Książki

Nowa książka dla fanów Tolkiena. Wracamy do Śródziemia!

2024-05-22 15:13

Jesteście fanami Tolkiena? Mamy dla was doskonałą wiadomość. W maju 2024 znów będziecie mogli zagłębić się w fascynującą historię Śródziemia. Nowa książka dla miłośników Władcy Pierścieni pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy. Teraz będziecie mogli jeszcze lepiej zrozumieć świat, w którym spotkaliście po raz pierwszy ulubionych bohaterów!

Fani Tolkiena mają spore powody do radości. Książka Kształtowanie Śródziemia pojawi się w sprzedaży już 25 maja. To już 4 tom Historii Śródziemia, serii, która przybliża nam świat Władcy Pierścieni i Hobbita. Co prawda nie spotkamy ulubionych bohaterów, jak Aragorn, Gandalf, czy Frodo, jednak będziemy mogli zdecydowanie lepiej zrozumieć ich świat. Katalogowa cena książki to 99,90 złotych. Można ją jednak zamówić z rabatem w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa. Za tłumaczenie odpowiedzialne są Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska. Książka dostępna jest w twardej oprawie i liczy 472 stron.

Zobacz też: Harry Potter. Nowe wydanie Insygniów Śmierci! Tak wyglądają okładki. Kiedy premiera?

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Kształtowanie Śródziemia - opis

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku i hiszpańsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec.

Czwarty tom Historii Śródziemia rozwija przed nami obraz kształtowania chronologicznej oraz geograficznej struktury legend Śródziemia i Valinoru. Otrzymujemy nieznany do tej pory tekst Ambarkanta, czyli „Kształt świata”, jedyny opis natury tego wyimaginowanego wszechświata, który uzupełniają mapy i schematy świata sprzed kataklizmów spowodowanych Wojną Bogów oraz upadkiem Númenoru , a także po tych katastrofach.

Z kolei Kroniki Valinoru i Kroniki Beleriandu ukazują proces tworzenia chronologii Pierwszej Ery, poznajemy z nich także opowieść o Ӕlfwinie, Angliku, który odbył podróż na Prawdziwy Zachód i przybył na Tol Eressëę, Samotną Wyspę, gdzie poznał pradawną historię elfów i ludzi. Tom zawiera również „Silmarillion” z 1926 roku oraz Quenta Noldorinwa z 1930 roku – jedyne wersje mitów i legend Pierwszej Ery, które J.R.R. Tolkien doprowadził do końca. Mamy też okazję zapoznać się z pieśnią Tuora ułożoną dla syna, opowiadającą o spotkaniu z Ulmem w Krainie Wierzb i dotychczas jedynie wspominaną w Zaginionych opowieściach, jak również ze staroangielskimi wersjami fragmentów obu Kronik.

Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

Źródło: opis wydawcy zysk i s-ka

Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia - prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Boromir przyjechał do Rivendell zamiast swojego brata Faramira