CS2

i

Autor: Valve

Counter Strike 2

Nowe informacje o CS2! Kolejna duża aktualizacja z mapami oraz trybem gry [GALERIA]

2023-07-18 8:17

Bez wątpienia dużymi krokami zbliżamy się do premiery Counter Strike'a 2. Nieustanne prace pracowników Valve stale owocują w nowe aktualizacje naprawiające błędy oraz dodają do gry takie elementy jak nowe mapy, czy tryby. Podczas patcha wypuszczonego z 17 na 18 lipca do bety CS2 trafiło Overpass, Vertigo oraz tryb Wingman.

Spis treści

 1. Overpass, Vertigo i Wingman dodany do CS2!
 2. Lista zmian w CS2
 3. QUIZ z wiedzy o CS:GO!

Z informacji podanych przez Valve możemy wyczytać, że Counter Strike 2 wchodzi w kolejny etap rozwoju. Aktualnie wypuszczana pula map jest kolejnym krokiem, który ma przybliżyć graczy oraz samych twórców do premiery gry. Według deweloperów te zostały „w pełni przebudowane od podstaw, wykorzystując wszystkie narzędzia i funkcje renderowania Source 2”. Dla przykładu dowiadujemy się, że wypuszczony wcześniej Dust2 i Mirage otrzymały aktualizację oświetlenia i charakteru, ale poza tym pozostały nietknięte. Kolejna z nich, czyli Nuke należało do kategorii „Ulepszenia”, otrzymując oświetlenie Source 2 obejmujące „fizyczny system renderowania, który tworzy realistyczne materiały, oświetlenie i odbicia”. Po tych informacjach dowiadujemy się o nowościach dodanych do CS2 z najnowszym patchem. Mamy nowe mapy oraz tryb!

Overpass, Vertigo i Wingman dodany do CS2!

Do aktualnej bety CS2 trafiają kolejne dwie odświeżone mapy, a będą nimi De_Vertigo oraz De_Overpass. Aktualizacja Vertigo należy do pierwszej kategorii, otrzymując minimalne aktualizacje jej rzeczywistego stylu i układu, ale zamiast tego zawiera aktualizacje oświetlenia i cieni, aby była bardziej zgodna z resztą map Source 2. Na Vertigo pogramy w trybach Deathmatch i Casual. De_Overpass został natomiast całkowicie odnowiony, a jego przetestujemy w trybach Deathmatch, Casual, Wingman, i nierankingowym. Z tej okazji z puli map wypadły De_Nuke oraz De_Office.

Graczy z pewności ucieszy również tryb Wingman, o którym już wcześniej wspominałem. Będzie to idealna okazja do długo wyczekiwanych szybkich potyczek 2 vs 2 w Counter Strike'u 2. To właśnie na niej sprawdzimy całkowicie odświeżonego Overpassa.

Lista zmian w CS2

To jednak nie wszystko, ponieważ jak w zwyczaju ma Valve podczas wypuszczania mapy, również postarało się o poprawę elementów gry. Aktualizacja skupiła się na naprawie niemożności przytrzymania myszy2 w celu dwukrotnego powiększenia AWP i Scouta oraz wprowadziła drobne poprawki i aktualizacje innych ustawień. Pełną listę znajdziecie pod spodem.

[ ROZGRYWKA ]

 • Dodano tryb gry Wingman

[ MAPY ]

 • Dodano Overpass do trybów gry Deathmatch, Swobodny, Skrzydłowy i Rywalizacja
 • Dodano Vertigo do trybów Deathmatch i Swobodny
 • Usunięto Nuke i Office

[ NARZĘDZIA WARSZTATOWE ]

 • Włączono przyciski cofania/ponawiania
 • Różne poprawki błędów

[ RÓŻNE ]

 • Dodano opcję „Dodatkowe wstrzymanie ognia” do menu ustawień wejścia
 • Zegar odliczający czas do przerwy jest teraz widoczny
 • Naprawiono przypadek, w którym kamera nie interpolowała poprawnie podczas przełączania między trybami pościgu i wędrownego obserwatora.
 • Naprawiono przypadek, w którym broń modelu widoku znikała na jedną klatkę podczas przełączania celów widza w oko.
 • Dodano wiodące zera w module StatTrak
 • Wzory i zużycie rękawic są teraz bardziej zgodne z wersjami CS:GO
 • Różne ulepszenia naklejek foliowych
 • Różne korekty rozmiaru naklejek nakładanych na broń

Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem

QUIZ z wiedzy o CS:GO!

Ile wiesz o grze CS:GO? 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi Global’e

Pytanie 1 z 10
Jaką mapę nazywa się potocznie De_Polska?