Wiedźmin Netflix

i

Autor: Materiały Netflix

Wiedźmin

Nowy spin-off "Wiedźmina" od Netflix. Kim były słynne "Szczury"?

2023-05-11 18:07

Wielu fanów ucieszyła wiadomość o kręceniu nowego spin-offu Wiedźmina. Najnowszy serial Netflix ma opowiedzieć historię Szczurów. Dla osób, które nie czytały książek A. Sapkowskiego, postanowiliśmy nakreślić nieco postacie, które zostaną głównymi bohaterami nowego serialu.

Spin-off Wiedźmina

Spin-off nowy produkt powstały na bazie istniejącego utworu, w tym wypadku chodzi o bohaterów z książki „Czas pogardy” A. Sapkowskiego. Tego typu produkcje najczęściej prezentują przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.

Tak będzie w tym wypadku, bo robiony przez Netflix serial „Szczury” (ang. Rats) ma opisać dzieje bandy rozbójników, do której swojego czasu dołączyła Ciri, która zostając przyjęta do bandy, przyjęła pseudonim Falka.

Kim były Szczury z Wiedźmina?

Tytułowe Szczury to banda młodych rozbójników, przez miejscowych określana mianem hanzy. Młodzi bandycie działali na obszarach przyłączonych do Cesarstwa Nilfgaardzkiego, a ich działania przypominały opowieści o słynnym Robin Hoodzie. Walcząc z najeźdźcami, Szczury często oddawały część swoich łupów biednym mieszkańcom, zyskując w ten sposób ich poparcie.

Hanza zawiązała się na obchodach letniego święta żniw (Lammas) w Geso. Młodych buntowników łączyło zamiłowanie do fantazyjnego stroju, pięknych i drogich koni. Każdy z członków bandy miał za sobą trudną historię a wspólne towarzystwo zapewniało im wsparcie, akceptację i bezpieczeństwo. Szczury wyróżniały się pewnością siebie, arogancją i brakiem pokory. Młodzi bandyci żyli pełnią życia i czerpali z niego pełnymi garściami, nie martwiąc się zbytnio o konsekwencje swoich często bardzo ryzykownych czynów. Zajmowali się rabowaniem i często posuwali się do zabójstw, a robili to głównie dla własnej przyjemności.

Hersztem bandy był Giselher, który przed powstaniem grupy Szczurów był dezerterem. Po tym, jak ich wojska zostały rozgromione, razem z innymi dezerterami łupił konwoje i wsie. Zmieniło się to gdy poznał elfkę Iskrę, która pomogła mu po tym, jak został ranny w walce z leśnymi elfami. Giselher i Iskra byli kochankami. W książkach opisywany był jako dosyć ponury, szczupły i wysoki mężczyzna o czarnych włosach, nosił nabijany guzami kaftan i szkarłatną przepaskę na czole. W spin-offie w jego rolę wcieli się Ben Radcliffe.

Elfka Aenyeweddien zwana Iskrą z nieznanych powodów była ona skazana przez resztę swojej społeczności na banicję. Elfka znana była ze swoich umiejętności tańca i walki mieczem. W książce opisywana była jako „Wielkooka i kolorowa Iskra, wiotka i zwiewna w tańcu, szybka i mordercza w walce, o wąskich wargach i drobnych elfich ząbkach.” Iskra miała bujne, ciemne włosy, wielkie, ciemne oczy, wąskie wargi i drobne, elfie zęby. Nosiła wiśniowy kaftan z brokatowym wzorem. Ubierała się barwnie i nosiła wiele ozdób. Miała diamentowy kolczyk w skrzydełku nosa. W filmowej wersji w roli elfki zobaczymy Aggy K. Adams.

Mistle pochodziła z bogatej szlacheckiej rodziny z Thurn. Uciekając przed rzezią miasta, rozdzieliła się z rodziną i trafiła w ręce łowców niewolników. Ci zostali zabicie przez nilfgaardzkich maruderów — którzy ją zgwałcili. Dziewczyna została uratowana przez Asse - syna wiejskiego kowala. W książce była opisywana jako wysoka i szczupła dziewczyna o krótko ostrzyżonych włosach koloru słomy. Nosiła czerwony kubrak, białą koronkową bluzkę i wysokie lśniące buty powyżej kolan. Podobnie jak Iskra nosiła rozmaite ozdoby. Była partnerką Ciri, a symbolem ich miłości były tatuaże róż na udach. W filmowej wersji w roli Mistle zobaczymy Christelle Elwin.

Asse był postawnym i barczystym synem kowala. Tropił nilfgaardzkich dezerterów, którzy zabili jego rodzinę. Na miejscu znalazł wycieńczoną, Mistle i uratował jej życie. Podobnie jak reszta kompanów lubił błyskotki i nosił czarną skórzaną kurtkę nitowaną srebrem i innymi wymyślnymi ozdobami ze srebra. W serialu w rolę wcieli się Connor Crawford.

Reef był nilfgaardczykiem. Miał 16 lat i należał do karnej ekspedycji wysłanej do stłumienia rebelii w Ebbing, Podczas której został ranny i porzucony przez towarzyszy broni. Tam poznał Kayleigha, który mu pomógł i z którym później podróżował. Według opisu miał jasne włosy, silny akcent nilfgardzki, nosił haftowany pół kożuch. W rolę Reffa wcieli się kobieta — Juliette Alexandra.

Ostatnim, szóstym członkiem szczurów był Kayleigh, Był przybranym synem kasztelana w Ebbing. Po rzezi w Ebbing podróżował z Reffem. W opisie książkowym miał sięgające ramion włosy w kolorze słomy i zielone oczy. Był szczupły, miał przekłute uszy i wytatuowanego na nadgarstku węża. Kayleigha zagra Fabian McCallum.

Z tego, co podaje portal Redanian Intelligence, zarys fabuły „Szczurów” przedstawia się następująco: „Sześciu nastoletnich złodziei musi polegać na swoich umiejętnościach przestępczych, planując największy napad w swojej karierze przeciwko najniebezpieczniejszej grupie przestępczej w królestwie”.

Wiedźmin: QUIZ z eliksirów. Sprawdź, swoją wiedzę z alchemii!

Pytanie 1 z 12
Eliksir Kot pozawala...