One-Punch Man

i

Autor: IMDB

Anime

One Punch Man — 5 anime dla w 2024 r. Seriale, których nie możesz pominąć

2024-07-07 18:38

Bohaterom anime nie jest obca ciężka praca — bohaterowie tacy jak Son Goku i Naruto spędzali większość czasu na doskonaleniu swoich umiejętności. Po drugiej stronie znajduje się Saitama, niezniszczalny bohater One-Punch Man. Jeśli uwielbiacie serial autorstwa ONE, ale skończyliście wszystkie epizody, to zapraszamy do zapoznania się z podobnymi seriami, które powinny wpasować się w wasze gusta!

Spis treści

  1. Mob Psycho 100
  2. Ghost Stories
  3. Lupin The Third
  4. Tiger & Bunny
  5. Kill La Kill

Mob Psycho 100

Mob Psycho 100 i One-Punch Man mają ze sobą wiele wspólnego. Oba programy skupiają się na bohaterach OP i zawierają mnóstwo wyginających mózg bitew. Mob Psycho 100 koncentruje się wokół ucznia szkoły średniej posiadającego moce psychiczne. Podczas gdy Saitama stara się znaleźć sens życia, tytułowy Mob ma trudności z przystosowaniem się w szkole.

Czytaj też: Naruto — 8 anime dla fanów Uzumaki i jego przyjaciół! Zaskakujące wybory

Mob Psycho 100

i

Autor: IMDB

Ghost Stories

W 2000 roku Studio Pierrot i Aniplex połączyły siły, aby stworzyć 20-odcinkowy serial anime o zjawiskach paranormalnych. Obydwa studia chciały promować serial wśród młodych widzów, więc zdecydowały się zachować beztroską i upiorną (ale nie naprawdę straszną) całość. Efektem końcowym był Ghost Stories, serial, który w chwili debiutu nie zyskał zbyt wiele rozgłosu. One-Punch Man jest prawdopodobnie zabawniejsze niż Ghost Stories, ale ta druga seria zasługuje na uwagę.

Czytaj też: Attack on Titan. 5 anime dla fanów Eren Jaeger i jego przyjaciół! Lista najlepszych serii

Ghost Stories

i

Autor: Crunchyroll

Lupin The Third

Lupin The Third to jedna z najdłużej działających franczyz wszechczasów. Słynna japońska mangaka Kazuhiko Kato (znana również jako Monkey Punch) po raz pierwszy stworzyła Lupina Trzeciego w 1967 roku. Od tego czasu serial został zaadaptowany do wielu seriali anime, kilku OVA i licznych gier wideo. Tytułowy bohater Lupin może i jest złodziejem, oszustem i łajdakiem, ale w głębi duszy ma dobre serce – i jest po prostu zbyt czarujący, by go nienawidzić. Widzowie zainteresowani serialem pełnym śmiechu i ujmujących bohaterów nie mogą się pomylić z Lupinem Trzecim.

Czytaj też: 5 gier dla fanów anime Dragon Ball, Naruto, Jujutsu Kaisen i wiele więcej!

Lupin The Third

i

Autor: Crunchyroll

Tiger & Bunny

Tiger & Bunny wyobraża sobie świat, w którym superbohaterowie nie tylko istnieją, ale reprezentują główne firmy komercyjne. Zastosowanie koncepcji kierowców wyścigowych NASCAR jeżdżących samochodami zaśmieconymi stanowi podstawę podstawowego założenia Tiger & Bunny. Jednak nie jest to tylko program o lokowaniu produktu; w tym serialu o superbohaterach widać włożone serce.

Czytaj też: Jujutsu Kaisen. 5 anime dla fanów Yuji Itadori i jego przyjaciół! Lista najlepszych serii

Tiger & Bunny

i

Autor: Netflix

Kill La Kill

Kill la Kill to kolejna seria stworzona przez twórców Gurrena Laganna. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, historia Kill la Kill jest stosunkowo niewielka. Serial koncentruje się wokół zbuntowanej Ryuko Matoi i szkoły średniej prowadzonej przez dyktatora. Niektórzy mogą uznać ten program za absurdalny, ale Kill la Kill wykorzystuje jego wrodzoną dziwność i zapewnia jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Kill la Kill to czuła parodia gatunku anime „Magical Girl”, jednocześnie naśmiewająca się z koncepcji Shonena. Zarówno One-Punch Man, jak i Kill la Kill wykonują swoją pracę bardzo dobrze i są szalenie zabawne.

Czytaj też: 5 anime dla fanów Cyberpunk. Obowiązkowe pozycje, które zmienią wasze życie

Kill La Kill

i

Autor: IGN
Wieczorny Express: Krzysztof Bosak, Wojciech Konieczny

Jujutsu Kaisen. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z anime

Pytanie 1 z 12
Jakie studio stworzyło Jujutsu Kaisen?