Pełnia Różowego Księżyca to dobry znak dla nowożeńców. Wierzyli w to nasi przodkowie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Pełnia Różowego Księżyca to dobry znak dla nowożeńców. Wierzyli w to nasi przodkowie!

2023-04-06 13:36

Pełnia księżyca 2023 w kwietniu będzie jedna z tych najbardziej wyjątkowych w roku. Pełnia Różowego Księżyca to jedno z piękniejszych zjawisk, jakie można oglądać na niebie lecz obdarzone jest również bardzo silną energią, która wpływa szczególnie na narzeczonych i nowożeńców. Dlaczego Słowianie brali ślub w pełnię księżyca? Kiedy wypada Pełnia Różowego Księżyca 2023? Sprawdźcie!

Pełnia Różowego Księżyca będzie widoczna już na początku kwietnia 2023. Kiedy dokładnie jest pełnia księżyca w kwietniu? Okazuje się, że Pełnię Różowego Księżyca będzie można oglądać w czwartek, 6 kwietnia. Czy Księżyc naprawdę będzie w takim kolorze? Niestety - nie. Nazwa ma zupełnie inne, indiańskie korzenie. Pełnia została tak nazwana ze względu na to, że zbiega się z pierwszym sezonowym kwitnieniem floksa skrzydlastego, kwiatu, który rośnie w Ameryce Północnej i wyróżnia się właśnie tego typu kolorem. Warto wiedzieć, że każda pełnia księżyca ma swoją własną nazwę.

Kwietniowa pełnia odczuwalna będzie jeszcze w Wielkanoc. A co za tym idzie, Księżyc wywoła napięcie i będzie próbował zmusić nas do podjęcia ważnych decyzji i przełomowych w życiu zmian. Jeśli się poddamy tym wpływom, to w przyszłości możemy bardzo pożałować. Doświadczyć możemy również przykrych niespodzianek. Możemy również spodziewać się nieco napiętej atmosfery przy rodzinnym stole.

Przedświąteczne "Rękoczyny" w Bydgoszczy

Pełnia księżyca - w to wierzyli nasi przodkowie!

Nie każdy jednak czuje się źle w czasie pełni księżyca. Nasi przodkowie wierzyli, że jest ona okresem szczęśliwym. Planowano na jej nastanie... małżeństwa! Dbano właśnie o to, aby wesela odbywały się w trakcie trwania pełni ( 2 dni), ponieważ przepowiadało to powodzenie w życiu i liczne potomstwo młodej parze. Księżyc odgrywał wyjątkową rolę przez długi czas  również w polskiej kulturze. Był prawdziwą inspiracją dla twórców - pieśniarzy, poetów, pisarzy.

ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to: