Polski zamek ogłosił konkurs w sieci i nagrodził niepoprawne odpowiedzi. Fani nieźle się wkurzyli!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Polski zamek ogłosił konkurs w sieci i nagrodził niepoprawne odpowiedzi. Fani nieźle się wkurzyli!

2024-06-23 11:35

Zamek Ogrodzieniec postanowił zorganizować wydarzenie dedykowane fanom Wiedźmina. Słowiańska noc na zamku była z pewnością wydarzeniem, które odwiedzający na długo zapamiętają. Ale nie obyło się bez przykrego dla fanów konkursu. Organizatorzy nagrodzili w nim osoby... które udzieliły niepoprawnej odpowiedzi na pytanie. Fani nieźle się wkurzyli!

Noc Świętojańska 2024 na Zamku Ogrodzieniec miała być dla fanów Wiedźmina prawdziwym ukłonem. Zorganizowano konkurs cosplay, a główną atrakcją był koncert zespołu Percival Schuttenbach. Bilet na wydarzenie kosztował 90 złotych, ale można było również wygrać go w konkursie, który zamek zorganizowała na Facebooku. Pięć pierwszych osób, które odpowiedziały na pytanie otrzymało zaproszenie dla jednej osoby na wydarzenie. Problem polega na tym... że nagrodzony tych, którzy odpowiedzieli niepoprawnie. To oczywiście wywołało falę negatywnych komentarzy, a jednocześnie kilka smutnych refleksji, którymi fani dzielili się już między sobą i na grupach poświęconych twórczości Andrzeja Sapkowskiego i grom CD Projekt Red.

Zobacz też: QUIZ Wiedźmin. Ile naprawdę wiesz o Geralcie z Rivii? Tylko 30% fanów zdobędzie 18 punktów

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Polski zamek ogłosił konkurs w sieci i nagrodził niepoprawne odpowiedzi. Fani nieźle się wkurzyli!

Pytanie konkursowe brzmiało ,,Do czego służył srebrny, a do czego stalowy miecz Wiedźmina?". Zgodnie z tym, co zapisał Andrzej Sapkowski w swoich opowiadaniach, to obydwa miecze są oczywiście na potwory, chociaż złośliwi mówią, że ,,stalowy jest na ludzi".

" Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie, dla których zabójcze jest żelazo. Nie, Iola, nie każde żelazo, ale wyłącznie to, które pochodzi z meteorytu. Pytasz, co to meteoryt? To spadająca gwiazda. Widziałaś pewnie nieraz spadającą gwiazdę, krótką, świetlistą smugę na nocnym niebie. Widząc ją, wypowiadałaś zapewne jakieś życzenie, może był to dla ciebie kolejny powód, by wierzyć w bogów."

Andrzej Sapkowski, Wiedźmin: Ostatnie życzenie; Głos rozsądku 4

Pytanie, które zostało wybrane przez organizatorów, jest zatem jednym z tych, które sprawdzają faktyczną wiedzę o uniwersum. Niestety, organizatorzy sami nie znali poprawnej odpowiedzi. Nagrodzono osoby, które napisały po prostu ,,srebrny na potwory, stalowy na ludzi", chociaż nawet Google nie podaje tej odpowiedzi jako poprawnej. W komentarzach pojawiło się oczywiście kilka poprawnych odpowiedzi, a fani zaapelowali również do zamku, by jednak zastanowił nad tym, kogo chce nagrodzić, ale odpowiedzią ze strony organizatorów była cisza.

Zamek Ogrodzieniec to miejsce dobrze znane fanom. To właśnie tutaj nakręcono sceny do serialu Wiedźmin od Netflix. Można zatem zrozumieć, że fani uniwersum poczuli się mocno dotknięci.

Wiedźmin QUIZ. Dopasuj stolicę do królestwa!

Pytanie 1 z 10
Cidaris: