Spider-Man 2

i

Autor: Sony PlayStation

Gry

Premiery Gier 2023 - kalendarz premier i lista najciekawszych tytułów

2023-09-27 8:35

Komputer zapełniony tytułami, a ty i tak 'nie masz w co grać'? Wciąż zastanawiasz się, w które tytuły warto zainwestować? W poniższym artykule przedstawimy najciekawsze premiery gier na aktualny - 2023 rok! Postaramy się też nakierować graczy, w którą stronę warto zerkać podczas nadchodzących miesięcy!

Spis treści

 1. Premiery gier 2023 - LISTA najlepszych tytułów
 2. Najciekawsze Premiery gier - maj 2023
 3. Nadchodzące premiery gier 2023. KALENDARZ

Premiery gier 2023 - LISTA najlepszych tytułów. W co zagrać w tym roku? Zeszły rok owocował w naprawdę dobre premiery gier, takie jak Dying Light 2, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, God Of War: Ragnarok, czy Elden Ring, który został okrzyknięty jedną z gier wszech czasów oraz uznany za wyznacznik, gier z gatunku Soulslike. Z takimi produkcjami generalnie ciężko konkurować, a przed drugą częścią roku 2023 spore wyzwanie. Pod spodem przedstawimy najciekawsze obecne oraz nadchodzące premiery tego roku, które mogą skłonić graczy, aby sięgnąć do portfela.

Premiery gier 2023 - LISTA najlepszych tytułów

Dead Space Remake (PC, PS5, Xbox Series X/S) - 27.01

Na nudę posiadacze konsol oraz komputerów osobistych nie mogli narzekać, a to za sprawą ciekawych produkcji wypuszczonych na początku roku kalendarzowego. Naszą listę otworzy remake kultowej gry survival horror, czyli Dead Space. Tysiące fanów tego uniwersum czekało na ponowne zatopienie się w otchłani kosmosu i z pewnością nie mają oni powodów do narzekań. Motive Studio zadbało o dobre odświeżenie gry, nie zabierając klimatu oryginałowi, co zaowocowało w oceny na poziomie 9/10.

Hogwarts Legacy (PC, Xbox Series X/S, PS5, PS4, Xbox One) - 10.02

Luty ogrzał nas ciepło przyjętą grą z uniwersum Harrego Pottera, czyli Hogwarts Legacy. Wcielając się w ucznia piątego roku szkoły dla czarodziejów, będziemy musieli zmierzyć się nie tylko ze szybkim i sprawnym nadgonieniem materiału w szkole, ale również z zagrożeniami w postaci goblinów oraz czarnoksiężników. Zdecydowanie fani powieści autorstwa J.K. Rowling nie mogli czuć się zawiedzeni.

Atomic Heart (PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S) - 12.02

Kontrowersyjna, ale solidna produkcja studia Mundfish zabrała graczy do alternatywnej przyszłości, w której to roboty zastąpiły ludzi w ich codziennych pracach, a skok technologiczny finalnie nie poszedł w odpowiednim kierunku. Odpowiedzialnym był za to Związek Radziecki, a my jako agent P-3 będziemy musieli powstrzymać "bunt maszyn". Pierwszoosobowa strzelanka mocno przypomina cenioną grę Bioshock i dla fanów tejże serii, Atomic Heart jest tutaj pozycją obowiązkową.

Resident Evil 4 Remake (PC, PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X/S) - 24.03

Marzec stał pod znakiem gry Resident Evil 4 Remake. Capcom ponownie ustanowił nowe standardy w dziedzinie odświeżania gier, a fani cenionego uniwersum mogli być w siódmym niebie. Przeniesiony niepowtarzalny klimat w połączeniu z usprawnionymi mechanikami oraz innowatorskimi rozwiązaniami stawia RE4 na czele w walce o grę roku 2023.

Dead Island 2 (PlayStation 5, PC, Xbox Series X/S) - 21.04

Wiele lat oczekiwania zostało wynagrodzone fanom w postaci drugiej części gry Dead Island 2. Pomimo tego, że za produkcją nie stoi już polskie studio, to można powiedzieć, że Dambuster Studio dowiozło klimatyczną, luzacką oraz miejscami zabawną grę o tematyce apokalipsy zombie. Dead Island 2 najwięcej zyskuje, gdy ulice Los Angeles przemierzamy w gronie swoich znajomych.

Star Wars Jedi: Ocalały (PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S) - 28.04

Świeżo upieczona kontynuacja gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen ponownie zachwyciła fanów. Star Wars Jedi: Ocalały zaprosił nas do zapoznania się z kolejnymi przygodami osamotnionego Jedi w świecie opanowanym przez złowrogie imperium. Tym razem Cal Kestis nie tylko będzie musiał walczyć o swoje życie, ale również i swoich bliskich. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z najnowszym tworem elektroników, to czym prędzej zasiadajcie do Star Wars Jedi: Ocalały.

Najciekawsze Premiery gier - maj 2023

 • Redfall (PC, Xbox Series X/S) - 2 maja
 • Age of Wonders 4 - 2 maja
 • Darkest Dungeon 2 (PC) - 8 maja
 • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Switch) - 12 maja
 • LEGO 2K Drive (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch) - 19 maja
 • The Lord of the Rings: Gollum (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) - 25 maja
 • System Shock (PC) - 30 maja (następnie na PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One)

Nadchodzące premiery gier 2023. KALENDARZ

 • Street Fighter 6 (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4) - 2 czerwca
 • Diablo 4 (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) - 6 czerwca
 • Amnesia: The Bunker (PC, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) - 6 czerwca
 • Final Fantasy 16 (PS5, później także PC) - 22 czerwca
 • Counter-Strike 2 - lato 2023
 • Armored Core 6: Fires of Rubicon (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) - 25 sierpnia
 • Baldur's Gate 3 (PC, PS5) - 31 sierpnia
 • Starfield (PC, Xbox Series X/S) - 6 września
 • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - 2023
 • Skull and Bones - 2023
 • Marvel’s Spider-Man 2 - 2023
 • Alan Wake 2 - 2023
 • Assassin’s Creed: Mirage - 2023
 • Forza Motorsport - 2023
 • Mortal Kombat 12 - 2023
 • Avatar: Frontiers of Pandora - 2023
 • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - 2023

Diablo 4 (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) - 6.06

Tej produkcji studia Blizzard nikomu nie trzeba przedstawiać. Znane i lubiane Diablo doczeka się swojej czwartej odsłony. Twórcy znów powracają do oprawy graficznej oraz ciężkiego klimatu z pierwszych dwóch odsłon. Po udostępnionych beta testach apetyt graczy jedynie wzrósł, a już 6 czerwca będziemy mogli ponownie zawitać do Świata Sanktuarium, aby tym razem zmierzyć się z Lilith.

Starfield - (PC, Xbox Series X/S) - 6.06

Może nie jest to Skyrim VI, ale nowa marka Bethesdy wzbudza niesamowite zainteresowanie. Nowa gra RPG tym razem ma nas zabrać do kosmosu, czyli na niezbadany dotychczas teren przez Amerykańskiego wydawcę gier. Przyjdzie nam stworzyć własną postać, pokierować jej rozwojem, decydować o jej umiejętnościach oraz eksplorować rozległy kosmos z ponad tysiącem planet.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (PC, Xbox Series X/S) - 2023 r.

Jeszcze w tym roku do najważniejszych premier wkroczyć ma kolejna odsłona gry S.T.A.L.K.E.R. Wylewający się klimat z ekranu monitorów oraz wciągający, żyjący na własnych zasadach świat Czarnobyla ma zachęcić odbiorców do zakupienia najnowszej gry GSC Game World. Jak wiadomo, studio zna się na swojej robocie i nie raz byliśmy świadkami świetnych gier FPS wypuszczanych spod ich ręki.

Marvel’s Spider-Man 2 (PS5) - 2023 r.

Ekskluzywna gra Sony od Insomniac Games doczeka się swojej kontynuacji jeszcze w tym roku. W nadchodzących przygodach Petera Parkera oraz Milesa Moralesa przyjdzie im się zmierzyć z antagonistą w postaci Venoma. Możemy spodziewać się filmowej historii, usprawnionych mechanik oraz przyjemności z przemieszczania się po ulicach Nowego Jorku.

Assassin’s Creed Mirage (PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One) - 2023 r.

W ostatnich latach mogliśmy słyszeć podzielone opinie fanów głównej marki Ubisoftu, czyli serii Assassin's Creed. Tym razem nowa odsłona zatytułowana Mirage ma wrócić do korzeni i przedstawić historię z nieco mniejszym rozmachem względem otwartości świata. Dodatkowo nie ujrzymy w grze, aż tylu elementów RPG, a mechanika rozgrywki będzie nastawiona na skradanie. Można uważać, że wycieczka do IX-wiecznego Bagdadu zadowoli rdzennych fanów serii.

Jak przetrwać wiosnę z małym alergikiem?

League of Legends: którą postacią jesteś? Sprawdź się w QUIZIE!

Pytanie 1 z 8
Który z duchów/demonów jest Twoim ulubionym?