Projektowanie gier historycznych - nowy kierunek studiów w Polsce idealny dla geeków!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Projektowanie gier historycznych - nowy kierunek studiów w Polsce idealny dla geeków!

2024-06-04 15:23

Projektowanie gier historycznych (na Wydziale Historycznym) to nowy kierunek na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszy rok studiów ruszy w roku akademickim 2024/2025. Wiadomo już, że nauka potrwa na nim trzy lata i... że jest idealny dla każdego geeka! Więcej dowiecie się z naszego artykułu.

Nowy kierunek studiów jakim jest Projektowanie gier historycznych rusza już we wrześniu! Studenci będą uczyć się zagadnień z zakresu historii Polski i świata, oraz zdobywać praktyczne umiejętności z projektowania narracji interaktywnej, tworzenia mechaniki gier oraz pisania kreatywnego i technicznego.

- Uczelnia dba cały czas o wzbogacanie oferty studiów w języku angielskim. W tym roku proponuje rozpoczęcie kształcenie na zupełnie nowym kierunku Global Studies, który będzie prowadzony przez Wydział Nauk Społecznych. Absolwenci Indywidualnych Studiów Międzydziedzinowych od tego roku będą mogli kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia - czytamy na gdansk.pl.

Kierunek ten jest pierwszym w Polsce, a może i jedynym na świecie. Ponadto większość przedmiotów opiera się na wykonywaniu ćwiczeń oraz metodzie projektów. Na pierwszy rok planowane jest przyjęcie zaledwie 25 osób.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

- Duża część przedmiotów będzie do wyboru - czytamy w mediach społecznościowych Uniwersytetu Gdańskiego wypowiedź opiekuna studiów dr Wacław Kulczykowski. - Studentki i studenci będą samodzielnie decydować, czy wolą poszerzać umiejętności związane z projektowaniem gier, czy bardziej zależy im na rozwijaniu warsztatu pracy historyka i wiedzy z zakresu m.in. bronioznawstwa, historii architektury czy folkloru, przydatnej w przyszłej karierze konsultantki/konsultanta gier.

Absolwenci studiów zdobędą wiedzę i umiejętności także z zakresu:

  • tworzenia gier planszowych,
  • gier fabularnych
  • gier miejskich

Nietypowe kierunki studiów

Pytanie 1 z 10
Studenci neurobiologii dowiadują się, jak działa układ nerwowo-mięśniowy oraz zajmują się takimi zagadnieniami jak systemy sensoryczne i neurorehabilitacja.