Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / fot. internet / twitter.com/sagaftra

Wydarzenia

Protest aktorów. Prace na planach tych filmów zostały wstrzymane!

2023-07-14 16:13

SAG-AFTRA ogłosiła w czwartek, że strajkuje przeciwko firmom filmowym i telewizyjnym. Głównym problemem zgłaszanym przez aktorów jest uregulowanie udziału sztucznej inteligencji w filmach, która może w przyszłości zastąpić aktorów w filmach, używając przy tym ich wizerunku z czego aktorzy nie będą mieli żadnych korzyści. Sprawdźcie, jak strajk aktorów wpłynie na filmy.

Protest aktorów, będą opóźnienia na planach filmowych

Krajowy zarząd SAG-AFTRA zebrał się w czwartek rano i jednogłośnie przegłosował zatwierdzenie zalecenia dotyczącego strajku przekazanego przez komitet negocjacyjny, powiedział podczas konferencji prasowej Duncan Crabtree-Ireland, główny negocjator SAG-AFTRA.„Członkowie związku powinni wstrzymać się ze swoją pracą do czasu osiągnięcia uczciwego kontraktu” – powiedział w sali aktorów i dziennikarzy SAG. „Nie pozostawili nam żadnej alternatywy”.Członkowie SAG-AFTRA nie będą mogli uczestniczyć w premierach, udzielać wywiadów za ukończone prace, chodzić na rozdania nagród, uczestniczyć w festiwalach filmowych, a nawet promować projekty w mediach społecznościowych w czasie trwania strajku.

Konsekwencje strajku aktorów SAG-AFTRA

Strajk aktorów spowodował wcześniejsze zakończenia promocji filmu Barbie. Przerwano prace na planach filmów: Deadpool 3, Gladiator 2, Sok z żuka 2 i Mortal Kombat 2. Aktorzy należący do SAG-AFTRA nie mogą dołączać do projektów takich jak Superman Legacy. Aktorzy rezygnują również z udziału w nagraniach dubbingowych czy spotkaniach z fanami na eventach z okazji premier filmów, czy konwentach.

Z którego filmu pochodzi ten kultowy cytat? Sprawdź, czy jesteś znawcą kina!

Pytanie 1 z 10
Nic nie rozumiesz! Mogłem mieć klasę. Mogłem być mistrzem. Mogłem być kimś więcej, niż jestem.