Days Gone

i

Autor: Wallpaper Abyss https://wall.alphacoders.com/big.php?i=735739

Gry

PS5 i Xbox — 7 najlepszych gier poniżej 100 zł w 2024. Te tytuły pokochali gracze na całym świecie

2024-03-13 7:44

Rynek gier starzeje się w astronomicznym tempie, a powodem tego są premiery, które czekają na nas za każdym rogiem nowego miesiąca. W tym artykule wyłowimy siedem perełek, które kiedyś podbijały serca fanów posiadających konsole lub komputery za okazałą cenę 300 zł, a teraz są dosłownie za grosze, pomimo posiadania na karku zaledwie paru lat.

Spis treści

  1. Resident Evil 3
  2. Devil May Cry 5
  3. Days Gone
  4. Death Stranding
  5. Star Wars Jedi Fallen Order
  6. God of War
  7. Red Dead Redemption 2

W dzisiejszym świecie gier wideo długo wyczekiwany tytułu umiera moment po swojej premierze, o ile nie jest grą kompetytywną nastawioną na rozgrywkę online lub e-sportową. Gracze najczęściej po 20 godzinach kończą fabularną przygodę i odkładają produkcję na półkę lub sprzedają ją, aby móc za odzyskane po części pieniądze zakupić kolejną grę. Właśnie ten system spowodował, że nawet gry roku dosłownie po kilku miesiącach potrafią stracić na wartości nawet ponad 50%. W tym artykule przyjrzymy się właśnie takim tytułom, które jeszcze niedawno górowały na listach najlepszych gier, a dzisiaj znajdziemy je praktycznie za darmo.

Czytaj też: 5 gier podobnych do GTA! Idealne tytuły, które pomogą Ci w oczekiwaniu na Grand theft Auto VI w 2023 r.

Resident Evil 3

Capcom potrafi w horrory akcji, a co lepsze, potrafi je odświeżać. Dokładnie taki restart zaliczyła w ostatnich latach seria Resident Evil i po świetnym remasterze drugiej części, udało im się zrobić jeszcze lepszą, trzecią część. Fani horroru nie tylko na nowo zapoznają się z historią Jill Valentine oraz Carlos'a Olivera, ale też nostalgicznie powrócą do czasów, kiedy to Resident Evil wyznaczał trendy w gatunku survival horror. Aktualnie RE3 nie przekracza ceny 100 zł.

Resident Evil 3

i

Autor: Capcom

Devil May Cry 5

Gatunek Hack'n Slash nie cieszy się dużą popularnością i pewnie wielu z was patrzy na azjatyckie dzieła z przymrużeniem oka. Faktycznie, sam się na to nabrałem, dopóki nie zagrałem w Devil May Cry 5. Co prawda jest to rozpoczęcie historii od końca, jednak gra bardzo schludnie tłumaczy nam fabułę serii i nie odstrasza swoimi mechanikami. Historia Dante oraz Nero momentami bywa zabawna, aby nagle obrać poważny ton, w którym to musimy ratować cały świat w akompaniamencie szybkiej muzyki i dużych combo'sów.

Devil May Cry 5

i

Autor: Capcom

Days Gone

Days Gone miał być dla PlayStation tym, czym The Walking Dead stało się dla świata Zombie w świecie kinematografii. Czy tak się stało? Dla wielu osób tak jednak słaba sprzedaż gry nie pokryła włożonych w produkcję środków i projekt zamknięto — a szkoda. Days Gone opowiada historię z perspektywy Deacon St. John, motocyklisty, który podczas apokalipsy zombie traci swoją ukochaną. Studio BROKEN/ROAD zadbało o świetne mechaniki hord nieumarłych, przejażdżki motocyklem, a co ważniejsze niekrótką oraz ciekawą historię ze zwrotami akcji. Szkoda, że Sony zrezygnowało z tej dobrze zapowiadającej się serii.

Days Gone

i

Autor: Wallpaper Abyss https://wall.alphacoders.com/big.php?i=735739

Death Stranding

Hideo Kojima słynie z dziwacznych pomysłów, które dały mu miano ikony w segmencie tworzenia gier. Kolejnym ukłonem w stronę swoich fanów miała być gra Death Stranding z udziałem Norman Reedus w roli głównej. Zagmatwana historia, symulator kuriera oraz kilometry przemierzane są naprawdę satysfakcjonujące, o ile faktycznie dacie szanse pracownikom z Kojima Productions. Warto dodać, że druga część ma się zmaterializować!

Death Stranding

i

Autor: Kojima

Star Wars Jedi Fallen Order

Jeszcze niedawno mogliśmy ogrywać kontynuację przygód Cal'a Kestisa, jednak dla tych, którzy odkładali na bok przygody Jedi opakowane w nowym wydaniu, mamy dobrą wiadomość. Star Wars Jedi Fallen Order to nadal świetna gra, a co ważniejsza kosztująca grosze. Nie zabrakło rozbudowanej historii o odbudowie zakonu, znanych twarzy i nowego pomysłu na rozgrywkę, czerpiącego garściami z tytułów From Software.

Star Wars Jedi Fallen Order

i

Autor: EA

God of War

Kolejną grą będzie opowieść o Kratosie oraz jego synu Atreusie z 2018 roku, która została wyróżniona nagrodą Game of the Year. Kontynuacja historii Kratos rozpoczyna się moment po śmierci swojej partnerki i matki Atreusa. Dorosły, udręczony w bólu mężczyzna i dziecko, dorastające w kiepskich czasach muszą poradzić sobie we wrogo do nich nastawionym Midgardzie. Kratos będzie musiał stanąć przed wyzwaniem nauczenia swojego syna jak przetrwać, zapanować nad jego zdolnościami, a przy otoczce nordyckich opowieści dowiedzieć się jaką rolę w tym świecie odgrywa Atreus. Jeśli nie mieliście okazji sprawdzić tej pozycji, to obecnie można ją nierzadko znaleźć za mniej niż 50 zł.

God Of War

i

Autor: hdqwalls https://hdqwalls.com/god-of-war-4-kratos-and-atreus-4k-wallpaper

Red Dead Redemption 2

Za ten oczywisty wybór musicie mi wybaczyć, ale zwyczajnie Red Dead Redemption 2 to najlepsza gra w jakąkolwiek kiedyś grałem. Dojrzała opowieść traktująca o przemianie człowieka dotkniętego chorobą, wypunktowanie słabych oraz mocnych stron "rodziny", walka o lepsze jutro i co najważniejsze Arthur Morgan. To postać nietuzinkowa, zagrana wręcz idealnie, niesamowicie, zasługująca na wszelkie nagrody. Dla polskich fanów porównanie go do Wiedźmina z gier CD Project RED nie będzie przypadkowe, ponieważ tak głębokiej postaci, z wieloma przemyśleniami oraz rozterkami życiowymi możemy jeszcze spotkać w innej grze Rockstar'a — Max Payne 3. Akcja serii Red Dead rozgrywa się na Starym Zachodzie i przedkłada konie nad samochody, realną historię nad ogrom absurdów i niewytłumaczalnych rzeczy. Zwyczajnie RDR 2 to najlepsza gra wszechczasów, więc jeśli dopiero teraz o niej usłyszałeś... to bardzo ci zazdroszczę, bo teraz kosztuje grosze!

Red Dead Redemption 2

i

Autor: Rockstar Games
Raport - Artur Dziambor: PiS udaje POTULNEGO BARANKA" Dziambor ZAPOWIADA: Morawiecki POLEGNIE!

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?