Xbox vs PS5

i

Autor: Sony / Microsoft

Xbox

PS5 przejęło największy hit Xbox-a na 2024 r. Oficjalny koniec wojny Sony z Microsoft?

2024-03-26 7:48

Ile osób mogło się spodziewać jeszcze rok temu, że jeden z najlepszych tytułów Microsoftu na konsolę Xbox zostanie wydany pod marką PlayStation i na dodatek stanie się bestsellerem? Pewnie nie wielu, jednak odważna strategia Zielonych może być przychylna graczom... Czekamy jednak na ruch Sony.

Cała rywalizacja Sony z Microsoftem przypomina trochę sytuację, gdy po latach rywalizacji SEGA zaczęła wypuszczać swoje tytuły na platformy Nintendo. Teraz Sea of Thieves, jedna z największych gier Xbox na 2024 r. oficjalnie pojawi się na konsolach PlayStation 30 kwietnia, a zamówienia na grę w przedsprzedaży przewyższają obecnie DLC do Elden Ring, Shadow of the Erdtree.

Czytaj też: Xbox Game Pass Marzec 2024 — Wysoko oceniany RPG miał zniknąć z usługi! Fani odetchnęli z ulgą

Sea of Thieves już wkrótce wyląduje na PlayStation

Gra Sea of Thieves, stworzona przez studio Rare, od jakiegoś czasu stanowi podstawę katalogu Xbox Game Pass. Łącząc graczy z całego świata i pokazując, że bycie piratem nigdy nie było tak zabawne. Wyprawianie się na wody, poszukiwanie skarbów, pokonywanie wszelkiego rodzaju wrogów – to gra idealna dla osób w każdym wieku.

Czytaj też: Xbox Game Pass 2024 ze świetnymi grami w dniu ich premier! Wszystkie potwierdzone tytuły

Nadchodząca premiera gry na PlayStation znajduje się w czołówce zamówień przedpremierowych, pokonując kilka gier. Warto również dodać, że Teraz Sea of Thieves to nie jedyna gra z konsol Xbox, która zawita na PlayStation. Mowa tutaj, chociażby o Hi-Fi Rush, czy Grounded.

Czytaj też: PS Plus wreszcie otrzyma coś, na co fani i użytkownicy abonamentu czekali od lat

To odważna strategia Microsoftu, która może utorować drogę większym ekskluzywnym firmom do przeskakiwania z domowej konsoli do rywala. W obecnych czasach, gdzie twórcy na siłę robią gry-usługi, aby wydusić jak najwięcej pieniędzy ze swojej produkcji, jest to sprytne posunięcie, które wydaje się opłacać. Oczywiście, jeśli Sony złapie haczyk i również pójdzie tą samą drogą.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?