PS5

i

Autor: Sony

PlayStation 5

PS5 wreszcie otrzyma największy hit 2024 roku? Mocna odpowiedź na perełkę Nintendo Switch

2024-06-24 15:56

Palworld to najprawdopodobniej jeden z największych hitów 2024 roku, a szczególnie jeden z niewielu, który wziął się znikąd i stał się poważną konkurencją dla gigantów w swoim gatunku — serii Pokemon. Teraz prawdopodobnie już niedługo zawita na PlayStation 5.

Palworld wreszcie na PlayStation 5?

Plotkę, że Palworld może zmierzać na PlayStation 5, rozpowszechnił Bucky, globalny menedżer społeczności w Pocketpair, publikując zabawną, ale tajemniczą wiadomość na Twitterze. Bucky okazał miłość do Palworld, wpisując nazwę gry otoczoną zielonymi, czarnymi i białymi sercami, czyli kolorami najczęściej kojarzonymi z marką Xbox, następnie stwierdzając, że post potrzebuje innego koloru. Kontynuując, dopisał on tytuł gry ponownie otoczony sercami, ale tym razem z kolorem niebieskim, charakterystycznym dla PlayStation. Choć nic oficjalnego nie zostało jeszcze ogłoszone, Palworld to historia wielkiego sukcesu gry niezależnej, a dopuszczenie jej do nowej grupy graczy wydaje się być w głowie jednej z jej bardziej znanych postaci.

Plotka rozpowszechniana przez tak wybitnego członka zespołu pojawia się w odpowiednim momencie, ponieważ szum wokół gry jest ogromny za sprawą potężnej aktualizacją zapowiedzianej na 27 czerwca. Podczas gdy Pocketpair przez około miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem sugerował duże zmiany, na Summer Game Fest zaprezentowano zwiastun aktualizacji Sakurajima, która doda nową wyspę, podgatunki Pal, budynki, frakcję, twierdze i najazdy.

Premiera Palworld w ramach wczesnego dostępu trafiła na konsole Steam i Xbox 19 stycznia, przy czym Xbox One i Xbox Series X|S były jedynymi konsolami, na których gra była dostępna. W tym czasie Microsoft mocno oparł się na wyłączności konsolowej w Palworld, dodając grę z otwartym światem do Xbox Game Pass w dniu jej wydania.

Nintendo Switch 2, Steam Deck 2 i wszystkie konsole przenośne, które zadebiutują w 2024 r.

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?