Pyrkon 2024

Pyrkon 2024: Absurdalne ceny za nocleg! Nawet 20 tys. zł

2024-06-21 7:23

Pyrkon 2024 już za nami! Niesamowity Festiwal Fantastyki przyciągnął w tym roku ogromną liczbę uczestników, ale niestety wśród świetnych informacji, kryją się także te mniej kolorowe. Ruch w mieście związany z wydarzeniem postanowiły wykorzystać firmy oferujące noclegi, które odwoływały i podnosiły ceny za wynajem pokoju/lokali do absurdalnych kwot.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2024 odwiedziło łącznie 57 tysięcy uczestników, w tym my, ale ten przeszedł już do historii. Emocje z nim związane pożyją w nas jeszcze kilka dni, ale kiedy opadną, wszyscy zwrócimy uwagę na absurdy, z którymi musieli mierzyć się niektórzy przybyli na konwent. Mowa tutaj o absurdalnych cenach za nocleg w Poznaniu.

Czytaj też: Pyrkon 2025 ogłoszony! DATA, MIEJSCE, BILETY. Kiedy więcej informacji?

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Pyrkon 2024 powodem absurdalnych cen za nocleg w Poznaniu

Pierwszym przystankiem przed udaniem się na Pyrkon 2024 było wyzwanie w postaci znalezienia noclegu blisko MTP. Można było sądzić, że za dwuosobowy pokój z łazienką zapłacimy 200-300 zł za dobę, a może i nawet znajdziemy w tej cenie hotel z sauną, aby odpocząć po całym dniu zwiedzania wydarzenia. Nic z tych rzeczy.

Jak czytamy w serwisie Fakt, w apartamentach na os. Śmiałego w Poznaniu właściciel pokoju 22 m kw z widokiem na miasto żądał prawie 23 tys. zł. Idąc dalej, niektórzy również postanowili pójść tym tropem i oferować noclegi w dniach 15-16 czerwca, dla dwóch osób, w okolicach 22 823 zł - ze zniżką z popularnego portalu bookingowego. Co ciekawe, już w przyszłym tygodniu ceny za wynajem tych samych apartamentów będą wynosić 350 zł.

Oczywiście nie trzeba wyjaśniać, jak bardzo absurdalne były to ceny. Powodem, dla którego niektórzy postanowili to wykorzystać, był właśnie wcześniej wspomniany Pyrkon 2024 oraz dwa stadionowe koncerty Dawida Podsiadło.

Wśród tych absurdalnych cen znalazły się także przyziemne, ale nadal drogie oferty. W hostelu na Starym Mieście za dwupokojowy apartament ze wspólną łazienką trzeba było zapłacić 800 zł, a za pokój z łóżkiem typu queen-size w hotelu bezobsługowym 1 tys. zł. To tyle samo, co za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu z basenem na poznańskim Grunwaldzie.

Pyrkon 2024 - najlepsze cosplaye

Postaci z Wiedźmina, magi i anime spotkać można było przez cały czas trwania festiwalu. Zobaczcie zdjęcia!

Listen on Spreaker.