Pyrkon 2024

Pyrkon 2024. Nadciąga konwent fantastyki w Poznaniu. Tak bawiliśmy się rok temu! [ZDJECIA, COSPLAY]

2024-06-11 12:09

Pyrkon 2024 odbędzie się w tym roku w dniach od 14 do 16 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od piątku do niedzieli będziecie mogli brać udział w fantastycznych wydarzeniach, spotkać niezwykłych gości i oczywiście zakupić całą masę genialnych gadżetów! Fani fantastyki szykujcie się! My natomiast wspominamy, jak zabawa wyglądała rok temu!

Pyrkon 2023 to było wydarzenie, którego nie można było przegapić/ Uczestnicy czekali godzinami do wejścia, by móc oddać się zabawie i zakupom, spotkać z aktorami, muzykami i pisarzami. Festiwal Fantastyki w Poznaniu odbywał się w dniach 16-18 czerwca i był po prostu zachwycający! Nie da się ukryć, że to wydarzenie jest w stanie połączyć ludzi, którzy mają wspólne pasje. Nie będziemy zdziwieni, jeśli poznało się tam właśnie kilkanaście przyszłych par. Atmosfera była gorąca. My mieliśmy możliwość porozmawiania między innymi z twórcami gier Wiedźmin: Stary Świat i Slavic Punk Oldtimer. W tym roku również nie zabraknie atrakcji dla wszystkich odwiedzających.

Jednym z takich punktów programu ma być "Przystanek w Ciemności". To specjalna wersja wystawy mającej na celu przedstawić życie osoby niewidomej oraz słabowidzącej. Po ekspozycji skąpanej w całkowitych ciemnościach uczestników oprowadzą niewidomi przewodnicy, którzy w ciągu kilkunastu minut postarają się przedstawić swoją codzienność. Oprócz tego na Pyrkonie będzie można również wziąć udział w niezwykłym spektaklu, którego będzie można doświadczyć każdym zmysłem... prócz wzroku.

Nie zabraknie również gości specjalnych (w tym słynnej księżniczki) i tradycyjnego już punktu, jakim jest konkurs cosplay. Fani Wiedźmina i Cyberpunk 2077 będą mogli odwiedzić specjalną strefę CD Projekt Red, jak również przyglądać się Paradzie Wiedźminów, która zaplanowana jest na sobotę.

Pyrkon 2024 - Miranda Otto wśród gości festiwalu

Fani Władcy Pierścieni będą mieli możliwość spotkania się z Mirandą Otto, aktorką, która wcieliła się w uwielbianą przez fanów Eowinę! Miranda Otto to australijska aktorka która wcieliła się w wojowniczą Éowyn, księżniczką Rohanu. Fani na pewno pamiętają moment, w którym w zwieńczeniu trylogii „Władcy Pierścieni” stanęła oko w oko ze straszliwym Nazgulem. Miranda miała także okazję zagrać w innym znanym uniwersum, czyli w świecie Sabriny, nastoletniej czarownicy. W serialu „Chilling Adventures of Sabrina” aktorka wcieliła się w postać Zeldy Spellman, znanej ze swojego cynizmu, inteligencji i szczypty czarodziejskiego uroku.

Pyrkon 2024 - goście. Kogo można spotkać?

W ostatnim czasie zwiększyła się również pula zaproszonych gości ze Strefy Literackiej. Do grona prelegentów i prelegentek Pyrkonu 2024 dołączyli: Radek Rak, Agnieszka Miela i Ewa Kassala. Oprócz spotkania z autorkami i autorami na Pyrkonie będziecie mogli również wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej, a także posłuchać m.in. o ukrytych skarbach!

Pyrkon 2024 - nowe atrakcje

Czego oczekiwać po Pyrkonie 2024? Z całą pewnością wielu fantastycznych punktów programu! Jeden z nich poprowadzi Joanna Lamparska. Przygotuje ona prelekcję “Złoto i krew. Tajemnice ukrytych skarbów.” Nie da się ukryć, że jest idealną osobą do poprowadzenia tej atrakcji. Jej ogromne kompetencje, wiedza i szerokie zainteresowania sprawią, że niejednym zaskoczy uczestników prelekcji.

Mikołaj Kuska wygłosi natomiast prelekcję o tajemniczym tytule "Od Strefy 51 do sałaty na Marsie". Uczestnikom Pyrkonu nie pozostaje nic innego, jak tylko poczekać, aż dowiedzą się co szykuje dla nich Mikołaj!

Z kolei wraz ze Studiem MegaSpaceFighter Pyrkonowicze będą mieli okazję zbudować własną animacje poklatkową z wykorzystaniem klocków LEGO. Prelegenci wygłoszą również tematyczne prelekcje oraz zdradzą tajniki pracy w reklamie!

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Pyrkon 2024 - BILETY, CENA

Bilety na wydarzenie oraz więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl

Pakiet specjalny kosztuje 499 pln.3-dniowy bilet normalny - 279 plnPiątek, bilet normalny - 109 plnSobota, bilet normalny - 219 plnNiedziela, bilet normalny - 99 pln

Źródło: materiały prasowe Pyrkon 2024.

Wiedźmin QUIZ: Prawda czy Fałsz? Ostateczny test o Yennefer. Tylko czarodzieje zdobędą 20/20 pkt

Pytanie 1 z 20
Yennefer urodziła się z wrodzoną wadą wzroku.