Pyrkon 2024

Pyrkon 2024 - Najlepsze cosplaye z wydarzenia! ZOBACZ niesamowite stroje uczestników konwentu!

2024-06-16 17:57

Pyrkon 2024 już wystartował! W Poznaniu przez trzy dni będzie można spotykać niezwykłych gości, autorów czy aktorów. Nie brakuje również fantastycznych strojów uczestników. Część z nich walczyć będzie o główną nagrodę w konkursie cosplay! Zobaczcie galerię zdjęć z wydarzenia i poszukajcie na fotkach waszych ulubionych cosplayerów! Trzeba przyznać - świetna robota!

Spis treści

 1. Pyrkon 2024 - co to takiego?
 2. Pyrkon 2024 - BILETY
 3. Pyrkon 2024 - harmonogram
 4. Wiedźmini na Pyrkon 2024
 5. Postaci z anime na Pyrkonie 2024
 6. Arcane - postaci z serialu i gry League Of Legends na Pyrkon 2024

Cosplay to prawdziwa sztuka, a możliwość zaprezentowania przygotowanego przez siebie stroju to wręcz przygoda! Nic więc dziwnego, ze cosplayerzy znów tłumnie przybili na Pyrkon 2024, który odbywa się w dniach 14-16 czerwca w Poznaniu! Kogo można spotkać na Pyrkonie 2024? W trzeci weekend czerwca tradycyjnie pojawiły się postaci z Wiedźmina, LoLa, świata mangi i anime! Jeśli w jednym miejscu spotkacie Yennefer, Spidermana i bohaterów Hazbin Hotel, to znaczy, że dobrze trafiliście!

Czytaj też: Pyrkon 2024: Ceny za nocleg zwalały z nóg! Uczestnicy konwentu byli załamani. Nawet 20 tys.

Tegorocznym gościem specjalnym wydarzenia jest Miranda Otto. To to australijska aktorka która wcieliła się w wojowniczą Éowyn, księżniczką Rohanu. Fani na pewno pamiętają moment, w którym w zwieńczeniu trylogii „Władcy Pierścieni” stanęła oko w oko ze straszliwym Nazgulem. Miranda miała także okazję zagrać w innym znanym uniwersum, czyli w świecie Sabriny, nastoletniej czarownicy. W serialu „Chilling Adventures of Sabrina” aktorka wcieliła się w postać Zeldy Spellman, znanej ze swojego cynizmu, inteligencji i szczypty czarodziejskiego uroku.

Diuna 2 to nie wszystko! 5 filmów dla fanów, które musicie obejrzeć w 2024 roku!

Pyrkon 2024 - co to takiego?

Pyrkon to wydarzenie cykliczne, które odbywa się każdego roku w czerwcu w Poznaniu. W ubiegłym roku Pyrkon odwiedziło ponad 50 tys. osób! Festiwal Fantastyki jest imprezą biletowaną, podczas której odbywać będą się liczne spektakle teatralne, koncerty, pokazy, a także prestiżowy konkurs cosplay. Wszystko z myślą o geekach i nerdach, którzy mogą tego dnia poczuć się wielką rodziną.

Pyrkon 2024 - BILETY

Bilety na Pyrkon 2024 daje możecie kupić! Wejściówki dostępne są online. Bilety na wydarzenie oraz więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl

 • Pakiet specjalny kosztuje 499 pln.
 • 3-dniowy bilet normalny - 279 pln
 • Piątek, bilet normalny - 109 pln
 • Sobota, bilet normalny - 219 pln
 • Niedziela, bilet normalny - 99 pln

Pyrkon 2024 - harmonogram

W programie znalazła się pełna rozpiska godzin i sal, dzięki której Pyrkonowicze będą mogli przygotować się na spotkanie z ulubionymi twórcami fantastyki, a tych w tym roku nie zabraknie. Wystarczy wspomnieć o takich nazwiskach jak np. Miranda Otto - aktorka znana z "Władcy Pierścieni", czy David Lloyd, rysownik i twórca postaci V z komiksu "V jak Vendetta". Nie zabraknie także polskich autorów i autorek fantastyki.

Wprowadzono również parę nowości, które ułatwią uczestnikom pobyt na Pyrkonie:

 • wyszukiwarkę umożliwiająca szukanie po słowach w tytule, opisie, nazwie strefy, nazwisku gościa lub prowadzącego i lokalizacji,
 • możliwość pobrania programu w formacie pliku CSV lub PDF,
 • szereg filtrów do wyszukiwania po: rodzaju programu, godzinach, dniach, strefach, lokalizacjach, gościach, tagach i języku w jakim będzie prowadzony punkt programu,
 • wyraźne oznaczenie, które punkty programu są objęte rezerwacją za pomocą tokenów oraz których warsztatów będzie dotyczyła wcześniejsza rejestracja.

Wiedźmini na Pyrkon 2024

Postaci z anime na Pyrkonie 2024

Arcane - postaci z serialu i gry League Of Legends na Pyrkon 2024

Dragon Ball. QUIZ! Jak dobrze znasz bohaterów anime?

Pytanie 1 z 18
Której z poniższych umiejętności Piccolo nigdy nie posiadał?