Red Dead Redemption / GTA

i

Autor: Rockstar Games

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 — 7 detali, które Grand Theft Auto 6 musi mieć w swojej grze

2024-07-10 7:19

Prawdopodobnie nigdy nie odkryjemy wszystkich zagadek i ciekawostek Red Dead Redemption 2, ponieważ nie tylko ciągle fani gry znajdują coś nowego, ale też wielu z nich nie dzieli się swoimi znaleziskami. W obozie znajdziesz ukryte dialogi, interakcje oraz fragmenty materiału fabularnego, z których możesz nie zdawać sobie sprawy, jeśli nie będziesz zwracać uwagi.

Spis treści

  1. Arthur (nie)potrafi śpiewa
  2. Oposy udają martwe
  3. Więź konia z Arthurem
  4. Stworzenia nadprzyrodzone
  5. Szczegóły torów kolejowych
  6. Przeczytaj o sobie w gazecie
  7. Trwałe skutki dla środowiska

Arthur (nie)potrafi śpiewa

Przy tak wielu misjach fabularnych i pobocznych (nie wspominając o dziwniejszych misjach i zadaniach, które napotykasz, jeżdżąc po mapie), trudno jest znaleźć chwilę, aby po prostu usiąść i pozwolić Arthurowi odetchnąć. Jednak jeśli znajdziesz chwilę, może to być naprawdę satysfakcjonujące. Oprócz oglądania kilku małych animacji na biegu jałowym, w których wystąpią Artur i jego koń, jeśli poczekasz wystarczająco długo, Artur może po prostu zacząć nucić lub śpiewać do siebie.

Czytaj też: Red Dead Redemption 3 z gotowym pomysłem. Wyjaśniają historię i obsadę! Bez gangu Van der Linde

Oposy udają martwe

Polowanie może być ważną częścią rozgrywki w Red Dead Redemption. Niektóre misje fabularne tego wymagają, do zdobycia są legendarne skóry zwierząt, a jeśli masz na to ochotę, twój obóz często potrzebuje trochę mięsa, aby Pearson mógł dodać go do gulaszu. Co więcej, istnieje ponad 500 różnych zwierząt, które można upolować, oskórować i dodać do swojego kompendium — niektóre z nich to oposy. Rockstar z pewnością wie, jak stworzyć realistyczną grę, ponieważ wierz lub nie, oposy faktycznie udają, że są martwe, jeśli tylko się do nich zbliżysz.

Opos RDR

i

Autor: Rockstar Games

Więź konia z Arthurem

Możesz zbudować więź ze swoim koniem, przywiązując go do słupków, głaszcząc, karmiąc i oczywiście szczotkując, ale raczej nie wiedziałeś, że na czwartym poziomie więzi koń umrze, Arthur będzie faktycznie płakać. Nieźle jak na bandytę o zimnym sercu, prawda?

Stworzenia nadprzyrodzone

Pomimo całego realizmu i dokładności okresu, w którym toczy się akcja, Red Dead Redemption 2 lubi także trochę zabawy. Jeśli wiesz, gdzie szukać, rozgrywka może obejmować wizyty z kilkoma nadprzyrodzonymi istotami, takimi jak wampir, duchy i UFO.

Vampir RDR 2

i

Autor: Rockstar Games

Szczegóły torów kolejowych

Kolej jest powszechnym środkiem transportu w całym Red Dead Redemption 2, ale czy poświęciłeś chwilę na ich obserwację? Mamy koniec XIX wieku, kolej wciąż się rozwija, a w wielu miejscach można spotkać świeże tory. Przyjrzyj się im z bliska, a zauważysz, że są świeżo pomalowane, bez żadnych śladów. Dla porównania, już obecne tory są odbarwione i szarawe, a metal zardzewiały i porysowany. Żwir jest również bardziej nierówny oraz mniej równy na starszych torach, co jest kolejnym miłym akcentem.

Tory Kolejowe RDR2

i

Autor: Rockstar Games

Przeczytaj o sobie w gazecie

Gracze zajmują się najróżniejszymi zadaniami podczas licznych zadań w Red Dead Redemption 2, a świat gry reaguje na ich wybory i działania. Ciekawym, ale bardziej ukrytym sposobem, w jaki świat reaguje, są lokalne gazety. W nich często pojawiają się informacje o tym, co Arthur i jego gang robili w trakcie gry. Okresowe sprawdzanie gazet to świetny sposób, aby poznać inne spojrzenie na to, co robi gracz, podczas gdy artykuły zawierają również świetne dowcipy i inne historie, które gracze mogą poświęcić czas na ich przeczytanie.

Gazeta RDR 2

i

Autor: Rockstar Games

Trwałe skutki dla środowiska

Projektanci z Rockstar skrupulatnie stworzyli stale zmieniający się, dynamiczny świat, który reaguje na działania gracza i jest to widoczne, gdy zostaje zakłócony naturalny porządek. Wystrzel kulę w nieruchomą łódź na morzu, a zacznie ona stopniowo tonąć. Podpal trawę, a ogień się rozprzestrzeni i utrzyma się przez jakiś czas, pozostawiając po sobie ślady popiołu. Wygeneruj eksplozję na zboczu wzgórza, a skały będą się walić. Podobnie ślady krwi pozostawione na ubraniach Arthura, brud pod paznokciami, czy rany wylotowe. Być może najbardziej imponującym osiągnięciem technicznym jest stopniowy rozkład zwłok. Z biegiem czasu, stopniowa transformacja powoduje, że ciało zmarłego staje się odbarwione, gnijące i ostatecznie pozostawiające szczątki szkieletu. Co ciekawe, zapach gnijącego mięsa może również przyciągnąć pobliskie zwierzęta, w tym świnie i latające robaki, aby się nim ucztować.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

Red Dead Redemption 2 QUIZ: Ile pamiętasz z gry Rockstar Games?

Pytanie 1 z 17
W którym roku rozgrywa się akcja Red Dead Redemption 2?
Środowisko RDR2

i

Autor: Rockstar Games