Roblox

i

Autor: Roblox

Gry

Roblox jest dla dzieci? PlayStation miało zadbać o spokój rodziców

2023-11-09 7:33

Roblox cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych odbiorców. Produkcja jest prosta oraz co najważniejsze darmowa. Każdy, kto chociaż przez chwilę miał styczność z tym tytułem, ten wie, że często dzieci mogą tam znaleźć mini gry nie do końca przeznaczone dla nich. Mowa tutaj o trybach z dużą ilością strzelania oraz elementów horror. Z tego właśnie powodu PlayStation postanowiło nie dopuścić Robloxa na swoje konsole.

Spis treści

  1. Roblox, czyli jak zrobić grę o robieniu gier
  2. Gra dla dzieci, w której znajdziemy dużo strzelania i elementów horror
  3. Roblox trafi na PlayStation?

Ponownie informacje czerpiemy ze sprawy sądowej Microsoftu, w której ci nieustannie walczą o wykupienie Activision-Blizzard. Federalna Komisja Handlu po raz kolejny ujawniła wiadomości, które nie powinny kiedykolwiek ujrzeć światła dziennego. Przynajmniej tak uważają twórcy jednej z najpopularniejszych gier dla dzieci. Według Sony produkcja Roblox Corporation ma być nieodpowiednia, zbyt brutalna oraz zwyczajnie zbyt straszna dla najmłodszych odbiorców. Mowa tutaj oczywiście o grze Roblox, która nieustannie podbija internet oraz serca młodszych graczy.

Roblox, czyli jak zrobić grę o robieniu gier

Produkcja amerykańskiego studia w pierwotnym zamyśle nie miała być grą, a bardziej aplikacją do ich tworzenia. Tak też się stało, ponieważ nie da rady przypisać Robloxa do konkretnego gatunku gier. Dlatego sam tytuł nie kojarzy się rodzicom z niczym złym, a raczej czymś na wzór klocków Lego. Z tego też powodu mobilny, komputerowy oraz Xbox-owy hit stał się ulubieńcem najmłodszych odbiorców, za którego nie trzeba płacić, gracze nie narzekają na nudę, a i wymagania sprzętowe nie stoją tutaj na wysokim poziomie. Takie działania niestety, ale doprowadziły często do tworzenia w Robloxie mini gier, które nie do końca były odpowiednie dla dzieci, a jak wiadomo, te lubią eksperymentować oraz sięgać po teoretycznie zakazane rzeczy.

Roblox oczywiście żyje z mikrotransakcji, a te dodatkowo motywują młodszych odbiorców do proszenia swoich rodziców o doładowanie wirtualnego konta. Co ciekawe przecież w samej grze mamy wiele trybów, więc kupienie np. broni w jednym z nich nie oznacza, że przejdzie on na drugi. Jest to idealny system biznesowy dla deweloperów, którzy nie muszą martwić się o to, że ich produkcja kiedyś przestanie się sprzedawać.

Gra dla dzieci, w której znajdziemy dużo strzelania i elementów horror

Japoński gigant jasno stwierdził, że Roblox nie jest grą dla dzieci, ponieważ jest ona „zbyt brutalna” i „ryzykowna dla młodszych odbiorców”. Oczywiście ciężko nie zgodzić się ze słowami Sony, ponieważ znajdziemy w niej, chociażby tryb "Martwa cisza", "Sam w ciemnym domu", czy "The Mimic". Pozwolę sobie tutaj nie opisywać tych trybów, a jedynie wspomnieć, że i dorosła osoba mogłaby nieźle przestraszyć się tych mini gier, w których często musimy uciekać przed złem.

To jednak nie wszystko. Roblox oferuje również masę gier bliźniaczo podobnych do Counter Strike, Call Of Duty, czy Grand Theft Auto. Oczywiście ze znacznie gorszą grafiką, jednak nadal ujrzymy tutaj sporo strzelania, przemocy oraz to, co często decyduje o niepozwalaniu młodszym odbiorcą na granie w tego typu gry. Warto prześledzić sobie jeden z filmów nadesłanych przez zagranicznego twórcę, w którym pokazuje on gameplay z niektórych trybów Robloxa.

Roblox trafi na PlayStation?

Przez długi czas byliśmy zbyt zachowawczy. Aktualnie współpracujemy z ludźmi z Robloxa. Mamy nadzieję, że sytuacja się zmieni”. Takie słowa padły ostatnio z ust Jima Ryan, czyli szefa PlayStation. Bardzo możliwe, że i oni wreszcie ugną się, dopuszczając grę na swój sprzęt. W końcu Roblox osiągnął w 2022 roku dochody na poziomie 2,2 miliarda dolarów. Oby Japoński gigant finalnie zabezpieczył młodszych odbiorców przed treścią nieprzeznaczoną dla nich.

Świętokrzyskie. ESKA Summer City - rodzinny piknik w Tokarni Koło Kielc

Test: jakim typem festiwalowicza jesteś?

Pytanie 1 z 11
Jadąc na festiwal bierzesz ze sobą: