“Ród smoka”, sezon 2: ile odcinków liczy nowa seria i kiedy zobaczymy finał? Prezentujemy rozpiskę

i

Autor: Warner Bros. Discovery/ HBO “Ród smoka”, sezon 2: ile odcinków liczy nowa seria i kiedy zobaczymy finał? Prezentujemy rozpiskę

QUIZ

Ród Smoka 2. QUIZ dla fanów Targaryenów. Jak dobrze znasz ich smoki?

2024-06-17 16:00

W oczekiwaniu na 2. sezon Rodu Smoka postanowiliśmy przygotować quiz dla fanów twórczości George’a R. R. Martina. Zadanie nie będzie łatwe, bo trzeba będzie dopasować smoki Targaryenów do ich jeźdźców. Sprawdźcie, czy pamiętacie, kto dosiadał najsłynniejszych smoków na Westeros, podczas wojny domowej pomiędzy Czarnymi a Zielonymi.

2. sezon Rodu Smoka niewątpliwie dostarczy nam wiele emocji, bo w tej części zapewne zobaczymy pierwsze sceny walk Targaryenów latających na swoich smokach. W walce o sukcesję będą brały udział dwa stronnictwa posiadające smoki. Czarni, na których czele stała królowa Rhaenyra I i Zieloni, którym przewodził król Aegon II.

Ród Smoka: QUIZ - Dopasuj smoka do jeźdźca

Wojna domowa na Westeros później zostanie nazwana Tańcem Smoków właśnie ze względu na pojedynki smoków na niebie. Niestety wojna ta przyczyni się również do wyginięcia tych gadów. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie smoki pojawią się w 2. sezonie Rodu Smoka i po której stronie będą walczyły, to zapraszamy do naszego artykułu. Jeśli jesteście pewni swojej wiedzy, to zapraszamy do naszego quizu o Targaryenach i ich smokach.

Ród Smoka: QUIZ - Dopasuj smoka do jeźdźca

Pytanie 1 z 9
Królowa Rhaenyra I latała na smoku o imieniu...
Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!