screen z nagrania House of the Dragon: DracARys

i

Autor: House of the Dragon: DracARys / HBO

Gry na komórkę

Ród Smoka. Aplikacje dla fanów Gry o Tron. Możesz wyhodować własnego smoka!

2024-06-11 20:53

Na stronie HBO poświęconej serialowi Ród Smoka znaleźć można nie tylko informacje na temat serialu, ale również link do bardzo ciekawej aplikacji na komórkę. Dzięki apce DracARys będziecie mogli wyhodować własnego smoka, zabierać go na spacer i wydawać mu valyriańskie polecenia! Sprawdźcie, na jakich telefonach działa ta aplikacja.

Spis treści

  1. Gra o smokach, aplikacja House of the Dragon: DracARys
  2. Wyhoduj smoka w aplikacji DracARys
  3. DracARys: Jak używać poleceń głosowych do interakcji ze smokiem?
  4. Aplikacja DracARys - na jakich urządzeniach działa?

Gra o smokach, aplikacja House of the Dragon: DracARys

House of the Dragon: DracARys to oficjalna aplikacja komórkowa nawiązująca do serialu HBO Ród Smoka. Jeśli chcesz mieć własnego smoka który dorówna smokom Targaryenów to możecie wychować smoka na swoim telefonie. Skrzydlaty gad jest "ożywiony" dzięki najnowszej technologii rzeczywistości rozszerzonej. Jest to aplikacja opracowana przez HBO we współpracy z The Mill i jest obsługiwana przez technologię Niantic Lightship ARDK. Żeby wyhodować własnego unikalnego smoka, potrzebny jest odpowiedni sprzęt, bo jak przeczytać możemy w opiniach o aplikacji, nie będzie ona działać sprawie na każdym urządzeniu.

Wyhoduj smoka w aplikacji DracARys

Przygoda z aplikacją rozpoczyna się od wejścia użytkownika do jaskini w Westeros, z której zabierają wybrane przez siebie jajo. Każde smocze jajo jest wyjątkowe, a jego kolor i połysk ma wpływ na wygląd smoka w miarę jego wzrostu. Każdy smok w miarę wzrostu może się rozwijać i zachowywać inaczej niż smoki innych użytkowników, ale wszystkie one zyskają nowe umiejętności po ukończeniu różnych kamieni milowych w rozwoju. W karcie informacyjnej smoka (ikona smoka w prawym dolnym rogu) można znaleźć przydatne wskazówki dotyczące jego rozwoju. Użytkownicy mogą karmić swoje smoki różnorodnymi posiłkami, które są zależne od miejsca, w którym jest użytkownik. Kiedy smoki osiągają dorosłość, zyskują zdolność przemierzania świata, aby mogli to zobaczyć inni użytkownicy na całym świecie. Dorosłe smoki, które widzisz na niebie podczas interakcji ze swoim własnym smokiem, w rzeczywistości należą do innych użytkowników. Dorosły smok użytkownika zawsze do niego wróci, gdy otrzyma odpowiednie polecenie lub gdy jego właściciel rzuci mu jedzenie.

DracARys: Jak używać poleceń głosowych do interakcji ze smokiem?

Użytkownicy mają do dyspozycji kilka valyriańskich poleceń. Smok słucha poleceń tylko wtedy, gdy użytkownik przytrzymuje przycisk mikrofonu w aplikacji.

Aplikacja DracARys - na jakich urządzeniach działa?

Jak przeczytać możemy na stronie poświęconej aplikacji House of the Dragon: DracARys jest ona dostępna na nowoczesne urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Nie jest obsługiwana na iPadach ani tabletach z Androidem. Na stronie aplikacji znajduje się lista urządzeń z systemem, które zostały zatwierdzone do obsługi aplikacji. Jest to lista z 2022 roku, ale można uznać, że flagowce znanych marek telefonów nie powinny mieć problemu z płynną obsługą tej aplikacji.

Urządzenia iOS:

  • iPhone'a XR, XS, XS Max, iPhone 11, 12, 13 i wyższe.

ARDK wykorzystuje ARKit firmy Apple do niektórych funkcji. Aby zapoznać się z listą urządzeń iOS obsługujących ARKit, zobacz Informacje o zgodności urządzeń iOS .

Urządzenia z Androidem:

  • Google Pixel 3, Samsung Galaxy S9 i S9+, Samsung Note 9, Google Pixel 4, Samsung Galaxy S10, Samsung Note 10, Samsung Galaxy S20, Note 20, Samsung Galaxy S21, Note 21.

Uwaga: ARDK wykorzystuje ARCore Google do niektórych funkcji. Niektóre urządzenia automatycznie zaktualizują się w wyskakującym oknie, gdy po raz pierwszy uruchomisz DracARys.

Ród Smoka. QUIZ! Sprawdź, jak dobrze znasz serial HBO. Tylko prawdziwi fani zdobędą 10 na 10

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym królem z dynastii Targaryenów?