Marvel's Spider Man 2

i

Autor: Sony PlayStation https://blog.playstation.com/2023/05/24/marvels-spider-man-2-gameplay-revealed/

Gry

Spider-Man 2 z mięsistym zwiastunem rozgrywki na PS5! Peter Parker przywdzieje czarny kostium

2023-05-25 8:14

Masa spekulacji, przecieków oraz oczekiwań została wreszcie zakończona. Japoński gigant podczas PlayStation Showcase 2023 ukazał pierwszy zwiastun z rozgrywki Marvel's Spider-Man 2. Gra wygląda fantastycznie, a czasami potrafi wprowadzić gracza w niepokój. Premiery już niedługo.

Na to wszyscy czekali, Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man w 2018 roku zachwycił graczy i ukazał im nową jakość w świecie gier o superbohaterach. Po również ciepło przyjętym, choć bardzo krótkim Marvel's Spider-Man Miles Morales Sony wraz z Insomniac Games wreszcie pokazało kolejną odsłonę gry z bohaterem Marvela podczas PlayStation Showcase 2023. Zwiastun prezentuje rozgrywkę i tak jak się domyślacie, szczęki można było zbierać z ziemi, a naszym oczom ukazał się nowy, odmieniony Peter Parker w czarnym kostiumie symbiota.

Marvel's Spider-Man 2 jest przygotowywany jedynie dla posiadaczy PlayStation 5, a gra ma wykorzystać w pełni potencjał konsoli oraz jego kontrolera. Next genowa zajawka wpierw zapewniła nas, że w grze pojawi się jeden z mroczniejszych antagonistów uniwersum Spider-Man'a, czyli Venom. Twórcy nie zapomnieli, od czego wszystko się zaczęło i dlatego z drugiego trailer'a dowiadujemy się, że to Peter Parker był jego pierwszym posiadaczem. Podobnie jak miało to miejsce w komiksach, w późniejszym czasie pozbędzie się go, gdy ujrzy jak źle symbiot wpływa na niego samego.

Zwiastun robi robotę i prezentuje swoją "mroczność"

Pierwsza scena ukazuje nam Kravena łowce, który wyrusza na polowania ze swoją zgrają na "Lizard'a", czyli Curtisa Conora. W to wszystko wtrąca się Peter Parker oraz Miles Morales. To właśnie wtedy możemy ujrzeć naszego Spider-Man'a w czarnym kostiumie symbiota. Zauważalna jest różnica w walce oraz zwiększona brutalność jego posiadacza. Gra jak widać będzie oferowała nam możliwość żonglowania bohaterami i gdy kontrolę przejmuje Miles Morales, to jesteśmy świadkami nowych, cichych rozwiązań eliminacyjnych oraz wywołującą gęsią skórkę scenę podczas szukania Lizard'a w opuszczonej fabryce. Następnie Insomniac Games prezentuje nam jeszcze więcej akcji, a w głównym świetle stawia Petera Parkera oraz jego czarny kostium. Rozgniewany, pełny ambicji oraz walki Peter rusza samotnie w ślady Kravena, odpychając pomoc od Miles'a, który puentuje to słowami - "On nie jest taki zwyczajnie, on nigdy taki nie był". Ostatnia scena zwiastuna informuje nas, że gra pojawi się na rynku jesienią 2023 roku.

Wieczorny Express - Ewa Zajączkowska-Hernik, Jakub Dymek

QUIZ: którą postacią z Harry'ego Pottera jesteś? Sprawdź już teraz!

Pytanie 1 z 10
W wolnej chwili wolisz: