Hobbit

Święto Dyni w Rabarbarach. Hobbicia impreza dla miłośników Tolkiena. Jak się zapisać?

2024-05-21 20:07

Polski Festiwal Hobbitów powraca! Już 6 września w Wolinie ponownie zjawią się przedstawiciele zacnych rodów krasnoludzkich i hobbicich rodzin, by wspólnie obchodzić Święto Dyni w Rabarbarach. To wydarzenie idealne dla wszystkich, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił na LARPie, wejść do świata znanego z Władcy Pierścieni i doskonale bawić się z przyjaciółmi i rodziną!

Zawsze chciałeś dowiedzieć się, jakby to było urodzić się hobbitem? Święto Dyni w Rabarbarach to idealna okazja! Gra inspirowana jest światem J.R.R. Tolkiena i jego powieściami Władca Pierścieni oraz Hobbit, czyli tam i z powrotem. Impreza odbędzie się w dniach 6-7 września 2024 w Centrum Słowian i Wikingów Wolin. To druga już edycja wydarzenia, które stworzone zostało z myślą zarówno o miłośnikach larpów, jak i osobach, które nigdy nie miały do tej pory okazji zetknąć się z tego typu zabawą. Mile widziane są również dzieci w każdym wieku.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Święto Dyni w Rabarbarach - jak się zgłosić na Festiwal Hobbitów?

By zostać uczestnikiem nie trzeba mieć doświadczenia w larpach ani ukończonych 18 lat. Jedyne warunki, który każdy z uczestników musi spełniać to: 

  • chęć do zabawy,
  • stosowanie się do zasad panujących na grze,
  • zgłoszenie i opłacenie składki.

Każdy uczestnik otrzyma przed wydarzeniem tzw. "kartę postaci", która zawierać będzie wytyczne z opisem roli i wskazówki, jaki strój należy przygotować. UWAGA! W sobotę 7 września skansen będzie  zamknięty dla zwiedzających, a na jego terenie pozostawać mogą jedynie uczestnicy gry, którzy opłacili składkę, otrzymali kartę postaci i odpowiednio przygotowali się do gry. 

Ale to nie jedyna atrakcja, która czeka na miłośników prozy Tolkiena!

Dyniowisko w Centrum Słowian i Wikingów WOLIN

W niedzielę 8 września 2024 na terenie Centrum Słowian i Wikingów WOLIN odbędzie się otwarte dla wszystkich Dyniowsko. Na miejscu spotkać będzie można zacnych hobbitów i krasnoludów z Rabarbarów, spróbować potraw z dyni oraz zakupić lokalne, ekologiczne produkty.

Zdjęcia z poprzedniej edycji wydarzenia możecie zobaczyć poniżej: